Najpiękniejsze ogrody świata

Jeśli kochasz przyrodę i podróże, mamy coś dla Ciebie. Odkryj z nami najpiękniejsze ogrody świata. Obok takich miejsc nie sposób przejść obojętnie.

westwing-najpiekniejsze-ogrody-swiata-collage3

Keukenhof, Holandia

Ogród Keukenhof jest otwarty zaledwie dwa miesiące w roku, ale i tak uznawany jest za jeden z najsławniejszych i najpiękniejszych ogrodów świata. Powód? Ogromna plantacja tulipanów, które kwitną od późnego marca do końca maja. Odwiedzający mogą podziwiać nie tylko tulipany, ale także żonkile i hiacynty, które tworzą różnokolorowe dywany rozpościerające się aż po horyzont.

westwing-najpiekniejsze-ogrody-swiata-tulipany
Adres: Stationsweg 166a, Lisse, Holandia

Brooklyn Botanic Garden, Stany Zjednoczone

Choć Nowy Jork to prawie betonowa dżungla, właśnie tutaj znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów Stanów Zjednoczonych: Brooklyn Botanic Garden. W tym ogrodzie botanicznym zebrano ponad 11 tysięcy gatunków roślin z całego świata. W trzech pawilonach można zobaczyć faunę trzech stref klimatycznych świata i czternaście ogrodów tematycznych. Jednym z najciekawszych miejsc jest ogród japoński z jego charakterystycznymi elementami: wzgórzami, stawem z wyspą, wodospadem i parkiem bonsai.

westwing-najpiekniejsze-ogrody-swiata-japonski
Adres: 900 Washington Avenue, Brooklyn, Stany Zjednoczone

Nong Nooch Tropical Botanical Garden, Tajlandia

Nong Nooch niedaleko miasta Pattaya to największy ogród botaniczny w południowo-wschodniej Azji. Można tu zobaczyć nie tylko najpiękniejsze okazy tajskiej flory, ale także przykłady architektury krajobrazu z całego świata: tradycyjny ogród japoński, ogród francuski, ogrody poświęcone paprociom, orchideom i wiele innych. W parku Nong Nooch rośnie także ponad 1100 gatunków palm, a w parkowych stawach można zobaczyć Arapaimę, jedną z największych ryb słodkowodnych świata.

westwing-najpiekniejsze-ogrody-swiata-flamingi
Adres: Sukhumvit Road, Pattaya, Tajlandia

Butchart Gardens, Kanada

Kiedyś własność prywatna rodziny Butchartów, a dziś jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Kanadzie, Butchart Gardens zachwyca odwiedzających niezwykle ciekawą kolekcją roślin i wspaniałą architekturą. Kolekcja kwiatów ogrodów Butchart jest tak ogromna, że ten naturalny raj kwitnie prawie przez cały rok: od marca do listopada.

westwing-najpiekniejsze-ogrody-swiata-tropikalnie
800 Benvenuto Avenue, Brentwood Bay, Kanada

Gardens by the Bay, Singapur

Ogród botaniczny Gardens by the Bay nie przypomina innych ogrodów botanicznych świata. Największą atrakcją ogrodu są olbrzymie drzewa wykonane z metalu i betonu, które porasta wiele gatunków roślin i kwiatów. Miłośnicy natury mogą także odwiedzić dwa pawilony z zachwycającymi przykładami flory z całego świata.

westwing-najpiekniejsze-ogrody-swiata-gigantyczne-drzewa
Adres: 18 Marina Gardens Drive, Singapur

Zdjęcia: Shutterstock/ Getty Images

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline