Parks London: numer 1 wśród świec zapachowych

westwing-parks-london-swiece

Parks London – marka produkująca znane i lubiane świece zapachowe oraz zapachy do domu świętuje właśnie 25 rocznicę. Z tej okazji spotkaliśmy się w z założycielką firmy, Carol Symons, by porozmawiać o historii firmy, o tym, co zmieniło się przez dwadzieścia pięć lat, i jak wygląda przyszłość Parks London.

westwing-parks-london-carol-symons
Carol Symons, założycielka Parks London

Kiedy i jak narodziła się marka Parks London?

30 lat temu założyłam sklep z upominkami. W tamtych czasach, kiedy szło się do kogoś w odwiedziny, malutki prezent dla gospodarzy był niemal obowiązkowy. Zwykle dawało się czekoladki, kwiaty lub butelkę wina. Świece zapachowe nie były jeszcze popularne. Uważałam, że to dobry pomysł na prezent, ale nie mogłam znaleźć odpowiedniego producenta. Chciałam, żeby świece były w stu procentach naturalne, nie zawierały parafiny i ładnie się paliły.

westwing-parks-london-produkt-magic
Zestaw Black Magic – uwodzicielski zapach z charakterem

Co zmieniło się od tamtego czasu?

Przybyło nam obowiązków i odpowiedzialności. Kiedy zaczynałam, pracowałam jedynie z mężem, w asortymencie mieliśmy trzy rodzaje świeczek o tym samym zapachu i sprzedawaliśmy co najwyżej dziesięć sztuk tygodniowo. Dziś pracuje dla nas wspaniała ekipa produkująca ponad 350 różnych świec, dyfuzory i perfumy do domu sprzedawane w ponad 60 krajach. Zmienił się także rynek. Kiedy zaczynaliśmy, w Europie istniały tylko dwie inne firmy sprzedające świece zapachowe.

Jaki jest Twój ulubiony produkt/ zapach Parks?

Uwielbiam Parks Original, ale to tak, jakbym miała odpowiedzieć na pytanie „które ze swoich dzieci kochasz najbardziej”. Wszystkie są inne i wyjątkowe. Wolą powiedzieć, jaki rodzaj świec preferuję – do ogrodu wybieram zwykle te z trzema lub czterema knotami, do łazienki – dyfuzory. Bardzo lubię nastrój, jaki można stworzyć dzięki światłu świec, więc chętnie zapalam je wieczorami.

westwing-parks-london-sklep-front
Parks Shop w Londynie, 1990 rok

Czemu powinniśmy mieć zapachowe świece w domach?

Nie każdy się ze mną zgodzi, ale ja uważam, że w życiu najbardziej liczą się drobne przyjemności. Lubię światło i zapach świec, szczególnie, jeśli kojarzy mi się z czymś miłym.

westwing-parks-london-aromaterapia

Jakie projekty przygotowuje teraz firma Parks?

Ostatnio pracowaliśmy nad tym, by nasze świece paliły się jeszcze czyściej, a nasze dyfuzory rozpraszały zapach jeszcze dalej. Planujemy także nowe kolekcje na rok 2017, w których skupimy się na designie. Świece będą nie tylko pięknie pachnieć, ale także wspaniale wyglądać.

Fakt, który zaskoczy klientów Parks?

Przy produkcji świec pracują inżynierowie, także byli wojskowi. Choć trudno w to uwierzyć, stworzenie świecy to skomplikowany, techniczny proces. Cieszymy się, że pracują dla nas ludzie, którzy są świetnymi fachowcami i uwielbiają to, co robią. W ten sposób powstają produkty z pogranicza sztuki i technologii.

W tym roku firma Parks London obchodzi 25 urodziny – jak zamierzacie świętować tę rocznicę?

Powiem tylko, że z tej okazji pojawią się rocznicowe produkty. Nie mogę zdradzić zbyt wiele, bo to niespodzianka!

Zdjęcia: Parks London

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline