Paryż nieturystyczny. 5 miejsc, które musisz zobaczyć!

Paryż sprawi, że zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia. Chcesz zobaczyć to miasto tak, jak je widzą miejscowi? Prezentujemy 5 nieturystycznych miejsc, którym się nie oprzesz!

Westwing-nieturystyczny-Paryz-tytulowe

Luwr, Pola Elizejskie, Wieża Eiffela i Notre Dame stały się symbolami stolicy Francji dla wielu turystów z całego świata. Jeśli chcesz jednak poczuć prawdziwą paryską atmosferę, radzimy porzucić utarte szlaki i odwiedzić mniej znane, ale równie piękne miejsca.

Westwing-nieturystyczny-Paryz-5

1. Małe muzea

Luwr, Muzeum Orsay czy centrum Pompidou to największe i najważniejsze paryskie muzea. Naprawdę warto je zobaczyć! Oprócz nich w Paryżu można napotkać wiele mniejszych muzeów, dedykowanych różnym dziedzinom – od malarstwa impresjonistycznego po kanały.

Westwing wybrało Narodowe Muzeum Wieków Średnich mieszczące się majestatycznej posiadłości Cluny. Muzeum szczyci się szeroką kolekcją rzeźb, malarstwa witrażowego i tablicowego oraz manuskryptów. W tym miejscu bez trudu cofniesz się w przeszłość! Sam budynek ma w tym duży udział – wciąż można tu podziwiać mury rzymskich term z 3 wieku!

Adres: Narodowe Muzeum Wieków Średnich – 6, place Paul Painlevé, 75005
Westwing-nieturystyczny-Paryz

2. Parc des Buttes Chaumont

Park Buttes Chaumont to prawdziwy klejnot Paryża położony w sercu 19. dzielnicy. Choć to trzeci pod względem wielkości park Paryża, próżno wyglądać tutaj turystów. Za to paryżanie uważają, że to niezwykle przyjazne i rozmantyczne miejsce. Pagórkowaty teren i położona na jednym z nich Świątynia Sybilli dodają mu uroku. Z mostów pomiędzy wzgórzami można podziwiać park w całej jego okazałości. Pogodne, letnie dni warto spędzić nad jeziorem, po którym pływają łabędzie.

Adres: Parc des Buttes-Chaumont, 1 Rue Botzaris, 75019
Westwing-nieturystyczny-Paryz-2

3. Cabaret Au Lapin Agile

Mówi się, że Montmartre jest pełen turystów, ale kto szuka… ten znajduje! Możesz posmakować autentycznego życia paryskiej bohemy! Odwiedź kabaret Lapin Agile (Zwinny Królik), by nacieszyć się przyjazną atmosferą i posłuchać piosenek kabaretowych przy akompaniamencie gitary lub akordeonu. Lampy z frędzelkami, przyciemnione światła i drewniane, stare stoliki pozwolą Ci poczuć prawdziwą atmosferę Paryża.

Adres: Au Lapin Agile, 22 Rue des Saules, 75018
westwin-nieturystyczny-paryz-kanal

4. Piknik nad kanałem Saint-Martin

Kanał Saint-Martin, położony w 10. dzielnicy, jest symbolem nowoczesnego Paryża i miejscem, które wyjątkowo lubią jego mieszkańcy. Przez ostatnie 30 lat okolica kanału bardzo się zmieniła: zamieszkało tu wielu młodych paryżan, a po obu stronach kanału powstały nowe, modne kafejki, butiki i galerie sztuki. Ostatnim krzykiem mody są tu pikniki nad kanałem. Pragniesz bliżej poznać współczesny Paryż? Spakuj jedzenie i wino, rozsiądź się na ławce i rozkoszuj swobodną atmosferą.

Westwing-nieturystyczny-Paryz-4

5. Bukiniści nad Sekwaną

Trudno wyobrazić sobie Paryż bez sprzedawców książek nad Sekwaną. Stragany z książkami rozstawione pod kasztanami to nie tylko niezwykła atrakcja dla przyjezdnych, ale także wspaniałe miejsce wymiany myśli oraz gazet i książek. Nie pozwól, by ominęła Cię ta przyjemność! Tutaj znajdziesz przepiękne pocztówki w stylu vintage, kalendarze i książki o sztuce w zadziwiająco niskich cenach.

Adres: brzegi Sekwany od Pont Marie do Quai du Louvre po prawej stronie oraz od Quai de la Tournelle do Quai Voltaire po lewej.

Zdjęcia: Shutterstock, Fotolia

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline