Zakochaj się w Paryżu!

Luwr, wieżę Eiffla i Pola Elizejskie zostawmy oficjalnym przewodnikom. Dzisiaj po Paryżu oprowadza nas Dyrektor Stylu francuskiego Westwing. Opisujemy miejsca, które – zdaniem Elise Simion – warto zobaczyć.

L’Hôtel Particulier

Na spędzenie nocy lub wypicie drinka nie ma lepszego miejsca niż hotel Particulier, położony na wzgórzach Montmartre’u. Kiedyś należał do rodziny Hermès. To prawdziwy klejnot z pięcioma apartamentami. Kiedy przekroczymy próg dyskretnego portalu – na którym nie ma nawet śladu szyldu – możemy odpocząć w pięknym ogrodzie, oranżerii, restauracji lub barze.

Angelina, Musée du Louvre i Jardin des Tuileries

Po spacerze w Ogrodach Tuileries i wizycie w Luwrze robimy przerwę na herbatę w herbaciarni Angelina. Trzeba tu zajrzeć ze względu na legendarny wystój miejsca w stylu belle époque oraz na gorącą czekoladę. Radzę jednak zachować trochę miejsca na słodkości z cukierni na Mont Blanc – beza z bitą śmietaną i kremem kasztanowym to jej popisowy numer.

Luwr

Luwr

Centrum handlowe

To nie koniec atrakcji – czas na osobliwą galerię z gatunku concept store z ekologicznymi kosmetykami, modnymi ubraniami i przedmiotami vintage. Dodaj do tego księgarnię i masz w jednym miejscu wszystko, czego potrzebujesz – i to w eleganckiej wschodniej części Paryża.

Paryż w stylu boho

L’Hôtel Henriette

Przystanek: hotel Henriette na Rive Gauche. Są w nim 32 pokoje, a każdy jest inny! To miks mebli z lat 50., tkanin vintage’owych i detali z epoki bohemy. Lubię jego hol w stylu lat 70., ogród zimowy i patio wypełnione cudownym światłem i kwiatami…

Sept Cinq

„100% Made in Paris” – oto hasło-motto Sept Cinq, czyli concept store, który znajduje się na SoPi (South Pigalle). Znajdziesz tu ubrania, produkty spożywcze, dekoracje; wszystkie łączy jedno – zostały wykonane w Paryżu. Po zakupach proponuję herbatę w przytulnej herbaciarni.

10-Westwing_StyleJourney_LeSeptCinq_1

Yvon Lambert

Pięć minut drogi od kanału Saint Martin, który jest umowną granicą rewiru Bo-Bo, czyli Bohemian Bourgeois, zaczyna się świat Yvon Lambert. Wprawdzie galeria sztuki, którą zamknięto pod koniec 2014 r., jeszcze nie jest czynna, to do biblioteki i księgarni i tak zaglądam. Zdjęcia, książki, plakaty, katalogi wystaw, limitowane edycje dzieł… Znajdziesz tu wszystko, czego szukasz. Yvon Lambert przyciąga cały artystyczny Paryż.

11ab-Westwing_StyleJourney_Yvon_Lambert_3

Paryż dla zdrowia

Hôtel du Temps

Na parterze – herbaciarnia w stylu retro, w piwnicy – bar, na piętrze – pokoje w stylu bohemian chic… Czar hotelu du Temps sprawia, że nie chcesz stamtąd wychodzić. Wystrój jest dziełem Alix Thomsen – projektantki mody. Nic dziwnego, że to ulubione miejsce przedstawicieli świata mody.

Kawiarnia Pinson

Fantazyjnie zielony sok, wegański tort lub bezglutenowe babeczki waniliowo-orzechowe? Café Pinson tonie w pięknych roślinach i zaprasza na lekki lunch, który zbawiennie działa na organizm. To ulubione miejsce hipsterów z Marais. Kiedy nie mam czasu, by zjeść przy stoliku, zabieram danie na wynos.

GlossUp

Dwie ulice dalej jest Gloss Up – bardzo kolorowy zakątek Rue Charlot. Zawsze tu zaglądam. A co mamy w menu? Manicure, nail art, eyeliner, lekcje makijażu oraz kosmetyczny brunch lub „BeauTea” z koleżankami.

16-Westwing_StyleJourney_Glossup_1

Marin d’Eau Douce

Z atrakcji wodnych wybieram Marin d’Eau Douce – wynajmuję małą motorówkę (nie trzeba mieć licencji!) i razem z przyjaciółmi wybieram się na przejażdżkę po Canal de l’Ourcq. Czyż nie jest to świetny pomysł? Wcześniej możemy zamówić drinka lub coś do jedzenia albo wziąć własny prowiant.

17-Westwing_StyleJourney_Marindeaudouce

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline