Magiczny Październik w magazynie Dom&Wnętrze

Gdzie przeszłość spotyka teraźniejszość

Zderzenie nowoczesnej architektury wnętrz ze starym budownictwem daje efekt spektakularny. Dawne splata się z nowym, przeszłość prowadzi dialog z nowoczesnością. W październikowym numerze magazynu „Dom & Wnętrze” redakcja zabiera nas do miejsc z historią, w które tchnięto nowe życie. W takich wnętrzach czas nie ma władzy!

Siła luster

Minimalistyczne i w stylu glamour, klasyczne i o niebanalnych kształtach – lustra są niezwykłym dopełnieniem każdej aranżacji. Jeszcze do niedawna zwierciadła pełniły głównie funkcję praktyczną, obecnie coraz częściej traktowane są także jako element dekoracyjny. Duże lustra mają jeszcze jedną zaletę – optycznie powiększają przestrzeń. Jakie lustro wybrać, by pozostać w zgodzie z najnowszymi trendami, podpowiada redaktorka D&W, Joanna Kornecka. W sekcji Zoom poznamy także absolutny „must have” tej jesieni – skrzydlate motywy opanowały tapety, tkaniny, a nawet porcelanę!

wrzesien 2015 D&W

Dialog przeszłości ze współczesnością

W sekcji Styl D&W redakcja zabiera nas do wnętrz, w których przeszłość współgra harmonijnie z teraźniejszością. Odwiedzimy pałac z początków XX wieku, któremu przywrócono dawną świetność, odrestaurowując pozostałości motywów ornamentyki antycznej i sztukaterii. Katarzyna i Andrzej, właściciele posesji, nie chcieli jednak mieszkać w muzeum. Zatopili więc klasycystyczne wnętrze w nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych, sztuce i designie. Dzięki temu zabiegowi dwa odmienne światy stały się równoległe.

wrzesien 2015 D&W2
wrzesien 2015 D&W3
wrzesien 2015 D&W4

Podróż kontynuujemy zaglądając z wizytą do warszawskiej przedwojennej kamienicy i wyjątkowego apartamentu, który powstał z połączenia dwóch mieszkań. Plan właściciela, inżyniera aeronautyki, był prosty: mieć ciastko i zjeść ciastko. Zachować jak najwięcej tkanki budowlanej oraz podkreślić przemyślane założenia dawnych architektów, a jednocześnie tchnąć we wnętrza ducha nowoczesności. Jaki efekt udało się osiągnąć? Zajrzyjcie do październikowego numeru D&W!

wrzesien 2015 D&W5
wrzesien 2015 D&W6
wrzesien 2015 D&W7

Redakcja zaprasza nas także do willi, w której fundamenty i część podziemia powstały przez drugą wojną światową. Właściciele, Agnieszka i Jarek, szukali mieszkania w starym budownictwie, tam gdzie zachowały się fragmenty przedwojennych założeń urbanistycznych Warszawy. Chcąc stworzyć wnętrze respektujące modernistyczny charakter willi, a jednocześnie zawierające nowoczesne elementy, zainspirowali się twórczością Pieta Mondriana. Kompozycje oparte na liniach pionów i poziomów ujawniają siłę przeciwieństw, które zestawione razem tworzą harmonijną rzeczywistość.

wrzesien 2015 D&W8
wrzesien 2015 D&W9
wrzesien 2015 D&W10

Kuchnia idealna

Jaka powinna być kuchnia idealna? Zintegrowana z wnętrzem, nie narzucająca swojej funkcji, dyskretnie wtapiająca się w tło. I właśnie takie kuchnie znajdziemy w październikowym numerze D&W. Kuchnia w stylu skandynawskim, loftowym, klasycznym, vintage, black & white… Będzie w czym wybierać! A do tego przegląd pasujących do wybranego stylu kuchennych mebli i dodatków.

wrzesien 2015 D&W11
wrzesien 2015 D&W12
wrzesien 2015 D&W13

Komfort siedzenia

Krzesła barowe już na dobre zadomowiły się w naszych domach. Ich zalety trudno przecenić – nie tylko pozwalają wynieść posiłki na wyższy poziom, ale również zapewniają towarzystwo przy ich przygotowywaniu. Wygodne siedziska, podnóżki oraz wysokie nogi, sprawiają, że siedzenie na nich to czysta przyjemność. Wybór materiałów, kolorów, form i kształtów jest niezmierzony. Redakcja D&W przejrzała setki modeli, by wybrać te najciekawsze. Nam najbardziej spodobał się stołek Wire z wyprofilowanym siedziskiem ze skóry, która z upływem czasu nabiera szlachetnej patyny.

wrzesien 2015 D&W14

Miasto pokoju

W strefie miejskiej – Genewa. Miasto, które zachwyca malowniczymi krajobrazami, niezwykłymi zabytkami i kosmopolitycznym charakterem. Znajdziemy tu wszystko: pamiętające czasy średniowiecza monumentalne budowle, muzea, designerskie sklepy. Będąc w europejskiej stolicy ONZ koniecznie trzeba zajrzeć do Centrum Kulturalnego MFM – elektrowni wodnej, która niegdyś dostarczała wodę i prąd mieszkańcom miasta, a obecnie służy Teatrowi Wielkiemu jako dodatkowa scena. Warto również skorzystać z kąpieliska Bains Des Paquis: plaże, skocznie, tureckie łaźnie, bary z pięknym widokiem na Jezioro Genewskie, największa na świecie fontanna – to tylko kilka z wielu atrakcji, które ma do zaoferowania to miejsce. Kolejnym „must see” w Genewie jest niewątpliwie Les Enfants Terribles, położony nieopodal pchlego targu sklep z bardzo dobrym designem, który połączony został z kawiarnią i miniwiniarnią. Co jeszcze warto zobaczyć w „mieście pokoju”, podpowiadają redaktorki D&W, Celestyna Król i Magda Rzeszot.

wrzesien 2015 D&W15
wrzesien 2015 D&W16

Fokus na… ciepło!

Nadeszła jesień, a wraz z nią wzmożona potrzeba ciepła. Zapalamy świece, siadamy przy kominku, by cieszyć się przytulną atmosferą, jaką tworzy w domu płonący ogień. Do niedawna nie każdy mógł mieć w domu kominek: konieczność rąbania drewna, popiół, dym, względy technicznie – na przeszkodzie stawało wiele czynników. Na szczęcie pojawiły się biokominki, obecnie również takie, które nie tylko ogrzewają, ale i zdobią wnętrze. W najnowszym numerze D&W znajdziemy właśnie propozycje!

wrzesien 2015 D&W17

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline