Do zobaczenia w Portugalii!

Gdzie spędzić nadchodzące wakacje? W Portugalii! Westwing prezentuje 5 portugalskich miejsc, które trzeba zobaczyć. Zakochasz się w tym kraju!

Ojczyzna porto, wielkich odkryć geograficznych, zjawiskowej architektury oraz pysznych ryb – Portugalia wciąż pozostaje tajemniczym krajem gdzieś na skraju Europy.

westwing-portugalia-5-miejsc-1

Quinta da Regaleira, Sintra

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, wspaniały park, zamek owiany tajemnicą: Quinta da Regaleira znajduje się w pobliżu jednego z najpiękniejszych miejsc w Portugalii – zabytkowego miasta Sintra. Neogotycki zamek to ucieleśnienie fantastycznych wizji Antonia Moneiro, członka loży masonów, który wypełnił każdy jego zakamarek symbolami i znakami. Każda konstrukcja i każda dekoracja ma ukryte znaczenie! Jednym z najbardziej fascynujących miejsc jest tu Studnia Wtajemniczenia zbudowana w skale. Do studni można dostać się schodząc po spiralnych schodach złożonych z dziewięciu poziomów, które odpowiadają dziewięciu kręgom Piekła.

westwing-portugalia-5-miejsc-2

Ribeira, Porto

Pragniesz chłonąć atmosferę Portugalii, spróbować miejscowych przysmaków oraz słynnego porto, a do tego zgubić się w labiryncie wąskich uliczek? Odwiedź serce Porto, czyli Ribeirę, gdzie ściśnięte, jaskrawe domy tłoczą się aż po brzeg rzeki. Różnokolorowe, ozdobione niebieskimi i białymi kafelkami azulejos budynki sprawiają, że ta część miasta wygląda zupełnie wyjątkowo. Warto także spróbować smaków Ribeiry – w tym porto!

westwing-portugalia-5-miejsc-3

Plaże Algarve

Wybrzeże Portugalii to przede wszystkim raj dla surferów, jednak miłośnicy relaksu, złotych plaż i spokojnych wód także znajdą tu coś dla siebie. Plaże Algarve rozciągają się na 200 kilometrach i kuszą plażowiczów przepięknymi widokami. Do tego doskonałe hotele i przytulne pensjonaty, bary i restauracje, w których o każdej porze można zamówić świeżą rybę. Wakacje jak ze snu!

westwing-portugalia-5-miejsc-4

Wieża Belém, Lizbona

Podróżując po Portugalii nie sposób przegapić jej stolicy – Lizbony. Jednym z jej klejnotów jest stojąca nad wodą Wieża Belém, która łączy elementy gotyckie z mauretańskimi.  Wieżę wzniesiono w okresie wielkich odkryć geograficznych. Przez lata witała żeglarzy wracających z dalekich podróży i żegnała tych, którzy wyruszali na podbój świata.

westwing-portugalia-5-miejsc-5

Cabo de Roca

Fale rozbijające się o wysoką skałę, ocean aż po horyzont i nieskończone niebieskie niebo. Przylądek Cabo de Roca, czyli najdalej na zachód wysunięty punkt Europy, zachwyca i pozwala zrozumieć, czemu Portugalia była ojczyzną tak wielu podróżników i odkrywców. Kontemplując dystans, jaki oddziela Stary Ląd od Nowego Świata, warto także zwrócić uwagę na malowniczą latarnię morską, a na koniec zdobyć certyfikat zaświadczający o wizycie na krańcu naszego świata.

Zdjęcia: Shutterstock

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline