6 pomysłów na prezenty dla miłośników wina

Prezenty dla miłośników wina? Wbrew pozorom nie muszą to być drogie butelki trunków sprzed kilku dekad. Oto 6 pomysłów na prezenty, które zadowolą wszystkich amatorów wina.

jak degustować wino

Zaproszenie na degustację

Podczas degustacji Twoi przyjaciele będą mieli okazję odkryć wszystkie tajemnice czerwonego trunku, dowiedzieć się więcej o procesie fermentacji wina, szczepach winogron i rozpoznawaniu różnych nut smakowych. Wspaniała przygoda i praktyczna lekcja w jednym! Trudno wyobrazić sobie bardziej ekscytujący prezent!

Mapa

Mapa jako prezent dla miłośnika wina? Tak! W tym wypadku chodzi o specjalną mapę, która przedstawia najważniejsze winiarnie i winiarskie szlaki. Idealny upominek, które pomoże zaplanować następne wakacje.

jaki prezent dla kolekcjonera wina

Puste pudełko na wino

Brzmi dziwnie? Być może, ale każdy, kto ma w domu pokaźną kolekcję butelek wina, ucieszy się z takiego prezentu. Można wykorzystać je do wyeksponowania ulubionego trunku albo bezpiecznego przewiezienia w samochodzie nowo zakupionej butelki.

Dekanter

Dekantery to popularne prezenty dla miłośników wina. Wybierz taki, który będzie dobrze pasował do wystroju mieszkania Twoich znajomych. Gdzie wino będzie oddychać lepiej niż w eleganckim dekanterze?

idealny prezent dla wielbicieli wina

Zatyczka do wina

Przyda się podczas eleganckiego przyjęcia i do przechowania niewypitego wina na następny dzień. W końcu smakiem niektórych win warto cieszyć się dłużej. Wybierz coś eleganckiego i oryginalnego. Może srebrną zatyczkę z bursztynem?

Odplamiacz do wina

Wypadki zdarzają się nawet najlepszym. Kiedy kilka kropli czerwonego wina spadnie na ulubiony dywan lub tapicerkę, nie trzeba panikować. Dobry odplamiacz usunie wszystkie ślady po wystawnym przyjęciu.

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline