Rio, jakiego nie znasz: Santa Teresa

Wybierz się z Westwing na spacer po przepięknej dzielnicy Rio de Janeiro. Pełna domów w starym stylu, tętniąca życiem brazylijskiej cyganerii, zachwycająca barami, restauracjami i hotelami – Santa Teresa to miejsce, do którego wciąż chce się wracać.

westwing-santa-teresa-rio-2

Dzielnica Santa Teresa położona jest w historycznym centrum Rio w pobliżu zatoki Guanabara, w bliskiej odległości od centrum. To tutaj znajdują się charakterystyczne punkty Rio de Janeiro: góra Pão de Açúcar, Urca, pomnik Chrystusa Odkupiciela i Copacabana.

westwing-santa-teresa-rio-12

Santa Teresa jaką dziś znamy narodziła się w XIX wieku. Podczas epidemii żółtej febry, która dziesiątkowała mieszkańców miasta, elita artystyczna i intelektualna przeniosła się na wzgórze uciekając przed chorobą. Potem czas zatrzymał się w miejscu: pełno tu domów w stylu art deco, brukowanych uliczek i stylizowanych latarni ulicznych. Nasza rada? Zatrzymaj się w pobliżu stacji Largo das Neves i rozkoszuj kulturą, muzyką i codziennym życiem tego zakątka Rio de Janeiro.

westwing-santa-teresa-rio-mapa

W tej urokliwej części miasta mieszkało wiele brazylijskich sław, artystów i pisarzy: Manuel Bandeira, Laurina Santos Lobo, Caio Fernando Abreu i wielu innych. Do dziś okolica tętni artystycznym życiem, a turyści mogą odwiedzać liczne wystawy i festiwale.

westwing-santa-teresa-rio-tramwaj

Nasza rada? Odwiedź Aprazível, jedną z najciekawszych restauracji w okolicy, która kusi organicznymi potrawami kuchni brazylijskiej i międzynarodowej oraz zapierającym dech w piersiach widokiem na zatokę Guanabara.

Otwórz galerię zdjęć:

Odwiedzając Santa Teresę, koniecznie zobacz Schody Selarona. Artysta Jorge Selaron przeniósł się do dzielnicy Lapa w 1980 roku. W 1990 roku postanowił odnowić znajdujące się przy jego domu schody prowadzące do klasztoru Santa Teresa. Zaczął dekorować je płytkami ceramicznymi. Dziś wielokolorowe schody są jedną z największych atrakcji turystycznych Rio.

westwing-santa-teresa-rio-4

W dzielnicy Santa Teresa znajduje się także jeden z najlepszych hoteli w mieście: Santa Teresa Relais & Chateaux. W 2010 roku hotel został wyróżniony tytułem Best Suite Design Hotel in the World. Z pokoi hotelu można podziwiać zatokę i port, a wyjątkowy wystrój tego miejsca łączy naturalny tropikalny styl z perełkami współczesnego designu.

westwing-santa-teresa-rio-1
westwing-santa-teresa-rio-11

Otwórz galerię zdjęć:

Na czele hotelowej kuchni stoi Pablo Ferreyra, znakomity szef kuchni, który jak nikt inny potrafi przygotować Baião de Seis, tradycyjne danie pochodzące z północno-wschodniej Brazylii.

Otwórz galerię zdjęć:

Poznaj czar dzielnicy Santa Teresa i magicznego Rio!

Zdjęcia: Shutterstock, Westwing, João Paulo Racy, Aprazível Restaurant, Hotel Santa Teresa – Relais & Chateaux

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline