Styczeń i luty w magazynie Dom&Wnętrze

Karnawał we wnętrzach

Brak śniegu można zrównoważyć bielą i przestrzenią – czyli tym, co w zimie najlepsze!
W styczniowo-lutowym numerze D&W odwiedzimy apartament, który dosłownie tonie w bieli oraz francuski chalet z XIX wieku, urządzony z prostotą i z respektem do stylu, jaki narzuca ten dom, dzięki czemu nic nie zakłóca panującej w nim harmonii. Jednocześnie redakcja przypomina – mamy karnawał! I przekonuje, że nic nie odda atmosfery tego radosnego czasu tak dobrze, jak wnętrza w stylu disco.

D&W_styczen-luty_2016__promo_660x370-

Karnawał w rytmie disco

Połysk, koronki, cekiny, brokat – lata 70-te wracają pełną parą! W tym sezonie styl disco króluje nie tylko na wybiegach, ale również we wnętrzach. Absolutnymi must-haves są dodatki do domu w geometryczne wzory, plusze, a także winyle, które po wielu latach wracają do łask. Co jeszcze powinno znaleźć się we wnętrzu inspirowanym klimatem tamtej epoki? Przeczytacie w najnowszym numerze D&W!

styczen-luty_2016-D&W
styczen-luty_2016-D&W2

Zoom na futro

W sekcji Zoom przegląd futrzanych dekoracji. Futro czyni dom miejscem bardziej przytulnym ciepłym i prywatnym. Może służyć jako dywan, narzuta na krzesło, idealnie sprawdzi się roli ciepłego pleda. To jednak nie wszystko – futro ma też niezwykły walor dekoracyjny. Futrzana lampa, krzesło, a może futrzany rower? Wszystkie te elementy nadadzą wnętrzu niebanalny charakter.

styczen-luty_2016-D&W3

Zastawa kompletna

Trzy polskie firmy – Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura”, Huta Julia z Piechowic i Porcelana Kristoff – zwarły szeregi i stworzyły wspólny projekt: naczynia ze szkła, kamionki i kryształu, które razem tworzą spójną koncepcję zastawy. Kolekcja „Polski Stół” sięga do tego, co najlepsze w tradycji, a przy tym nowoczesne w formie. To projekt z pogranicza designu i socjologii. Kryształy, z których zazwyczaj pije się wino, w tej kolekcji znajdują nowe zastosowania, służąc między innymi jako kieliszki do jajek. To sprawia, że kolekcja „Polski Stół” idealnie wpisuje się w modę na celebrowanie weekendowych śniadań, które powinny mieć odpowiednią oprawę.

styczen-luty_2016-D&W4

Wnętrza z duszą

W sekcji Styl D&W redakcja zaprasza nas do apartamentu Liny Perlovej, założycielki Galerii Designu Bulthaup. W mieszkaniu, będącym częścią klasycystycznej kamienicy, czuje się atmosferę berlińskiego Kreuzbgerga. To za sprawą zdartych tynków, łuków Kleina, a także braku jakichkolwiek zdobień i reliefów. Nic nie zdradza rodowodu budynku ani śladów poprzednich właścicieli. Przechodząc próg mieszkania, wkraczamy do świata świetnie zaprojektowanych przedmiotów. „Design potrzebuje miejsca” – mówi właścicielka i faktycznie każdy najdrobniejsza rzecz w mieszkaniu ma tu swoje własne miejsce – żyje i pracuje.

styczen-luty_2016-D&W5
styczen-luty_2016-D&W6
styczen-luty_2016-D&W7

Podróż kontynuujemy odwiedzając niezwykły apartament brazylijskiego muzyka, w którym panuje totalna biel i totalny design. Różne odcienie bieli na różnych powierzchniach, tworzą perfekcyjną symfonię. Całkowicie biały stół bilardowy, wiszące nad nim sople abażurów wykonane ze szkła murano, lakierowane na wysoki połysk panele i wielkie lustra zdobiące ściany, a do tego wizjonerskie w formie meble i dzieła sztuki, jak fotel utkany z setek metalowych kółek i wanna stanowiąca jeden z elementów salonu – wszystko to składa się na niepowtarzalność tego białego królestwa.

styczen-luty_2016-D&W8
styczen-luty_2016-D&W9
styczen-luty_2016-D&W10

Wraz z redakcją D&W zaglądamy także do XIX-wiecznego drewnianego domu położonego w malowniczej alpejskiej wiosce. Właściciele postanowi ratować zabytkową architekturę, jednocześnie lekko ją modernizując. Wyburzyli ściany, by stworzyć otwartą przestrzeń. Ascetyczny charakter domu podkreślili naturalnymi materiałami, prostymi meblami i monochromatyczną paletą barw. W zabytkowych antykwariatach i starych gospodarstwach poszukiwali zabytkowych ław, stołów i taboretów. Dzięki wytrwałości, udało im się znaleźć przedmioty zupełnie wyjątkowe, jak stare koryto dla zwierząt, z którego powstała podstawa kominka czy zabytkowe sanie, pełniące obecnie funkcję kuchennej wyspy.

styczen-luty_2016-D&W11
styczen-luty_2016-D&W12
styczen-luty_2016-D&W13

W centrum uwagi

Współcześnie lampy przestały pełnić funkcję wyłącznie oświetleniową, obecnie nie mniej istotna jest ich rola dekoracyjna – mogą podkreślać charakter wystroju wnętrza lub nawet kreować styl aranżacji! W styczniowo-lutowym numerze redakcja D&W wzięła pod lupę różnorodne lampy i wybrała te najpiękniejsze. Dominuje szkło i metal oraz modny w tym sezonie mosiądz. Nam najbardziej spodobała się lampa Bolle Tavolo 3, która stanowi dowód na to, że połączenie kreatywności i prostoty daje efekt spektakularny.

styczen-luty_2016-D&W14
styczen-luty_2016-D&W15

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline