Styl arystokracji: książę William i Kate Middleton

Arystokratyczny luksus, rozmach i styl – te wszystkie pojęcia kojarzą się z przeszłością i bajkami, w których król i królewna żyli długo i szczęśliwie. A jak żyją współcześni monarchowie? Poznajcie styl księcia Williama i Kate Middleton.

westwing-styl-arystokracji-7

Współczesna księżniczka

Dziś rola księżniczki to nie tylko przywilej, ale także ogromna odpowiedzialność. Kate Middleton radzi sobie doskonale: dziewczyna ze zwyczajnego domu podbiła serca nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Jej mąż, książę William, przygotowywał się do swoich obowiązków całe życie, a dla Kate nowa rola była nie lada wyzwaniem. Dziś Kate cieszy się uznaniem królowej Elżbiety II, zaprzyjaźniła się z Camillą, żoną księcia Karola, i zajęła należne jej miejsce w rodzinie Windsorów przyjmując tytuł księżnej Cambridge.

westwing-styl-arystokracji-8

Mój mąż stał się moim nauczycielem

 – mówi Kate
westwing-styl-arystokracji-1

Styl arystokracji: wizyty, uroczystości… i prywatność

Życie księcia i księżnej to ciągła praca: oficjalne wizyty i uroczystości, udział w akcjach charytatywnych, wyjazdy zagraniczne i publiczne wystąpienia. Książę William pracuje dodatkowo jako pilot helikoptera ratunkowego, a Kate wychowuje dwójkę ich dzieci: księcia Jerzego i księżniczkę Charlotte. Łączenie oficjalnej i prywatnej sfery życia wcale nie jest łatwe, ale para robi to z wdziękiem u uśmiechem. Kate i William promują wartości rodzinne, zdrowy tryb życia, uprawiają sporty i mają nawet własną linię produktów naturalnych.

westwing-styl-arystokracji-4

Od samego początku William i Kate podkreślali, że pragną żyć jak zwyczajni ludzie i nie zamierzają ukrywać się za ogrodzeniem rezydencji. Mimo tak otwartego podejścia, ich styl był w ostatnim czasie krytykowany. Według opinii publicznej para wydaje za dużo i… zaniedbuje swoje obowiązki. W zeszłym roku Kate i William wzięli udział jedynie w 198 uroczystościach, a w 2016 roku Kate nie pojawiła się obchodach dnia Świętego Patryka, co rozgniewało niektórych Brytyjczyków.

westwing-styl-arystokracji-5

Wnętrze w stylu Kate

Książę William i księżna Cambridge mają kilka rezydencji oraz luksusowy apartament w Londynie, ale ostatnio przeprowadzili się do Anmer Hall, domu na wschodnim wybrzeżu Anglii, który podarowała im królowa Elżbieta. Kate Middleton brała czynny udział w urządzaniu jego wnętrz. W rezultacie pokoje rezydencji są klasycznie eleganckie, jasne i wysmakowane. Kate Middleton zdecydowała się na antyki: orientalne lampy, zdobiony dywan, a do tego dobrała kilka sprzętów znanych marek, takich jak: Vaughan Designs i Sanderson. Tym samym udowodniła, ze ma dobry gust i potrafi aranżować prawdziwie arystokratyczne wnętrza z współczesnym zacięciem, co doskonale odpowiada wizerunkowi nowoczesnych monarchów.

westwing-styl-arystokracji-3

Zdjęcia: East News

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline