W drodze: styl Route 66

Legendy, mity, rock & roll i niekończące się autostrady: taka jest Ameryka! Chcesz, by nad Twoim domem powiewał symboliczny, gwieździsty sztandar? Teraz to możliwe – dzięki  meblom i akcesoriom inspirowanym legendarną drogą Route 66 oraz symbolom „made in USA”.

westwing-styl-route-66-droga
Amerykańska kultura miała zawsze ogromne znaczenie dla Europejczyków. Route 66, legendarna droga łącząca Chicago z plażami Kalifornii, jest jednym z symboli kojarzących się z amerykańskim snem.

Podróż tą drogą jest pełna historii, przygód, niespodzianek i emocji. Stacje benzynowe, przydrożne restauracje, motele i sklepy z pamiątkami wyglądają tak, jakby czas zatrzymał się w miejscu i pozwalał już na zawsze cieszyć się wyjątkową estetyką amerykańskich lat 50. i 60.

westwing-styl-route-66-neon
westwing-styl-route-66-kuchnia

Wyraziste kolory, stylowo zaokrąglone kształty sprzętów domowych i niepowtarzalne dodatki charakteryzują amerykańską kuchnię. Skoro amerykański sen, to i szczęście, a wraz z nim błękity, turkusy, mięta i róż.

westwing-styl-route-66-siedzisko

Łącz styl vintage ze stylem industrialnym. W jadalni zastosuj laminaty w mocnych kolorach. Postaraj się mieszać kolory podstawowe z pastelami, a ściany udekoruj neonami, plakatami w stylu retro lub zegarami. Fascynująca podróż w czasie!

westwing-styl-route-66-kuchnia-2
westwing-styl-route-66

Salon w stylu Route 66 będzie wyglądał doskonale, jeśli w jego centrum ustawisz stylową sofę Chesterfield. Jeśli jednak wolisz, by amerykańskie odniesienia były jeszcze bardziej widoczne, wybierz zestaw wypoczynkowy przypominający siedziska rodem z aut made in USA lub kanapy jak w przydrożnych fast-foodach.  W salonie liczy się nie tylko wygoda, ale także… amerykańskie rozrywki. Miłośnicy muzyki mogą odpoczywać przy dźwiękach płynących prosto z najprawdziwszej szafy grającej, a wielbiciele fliperów – pograć w pinball!

westwing-styl-route-66-sypialnia

W sypialni możesz wyspać się jak pod gwiazdami, a wszystko dzięki amerykańskiej fladze. Gwieździsta tapeta lub obraz odmienią styl tego pomieszczenia. Do snu utulić mogą piosenki Elvisa Presleya płynące z gramofonu. A może wystarczy ustawiona w rogu gitara, która będzie przypominać Ci Króla rock’nrolla? Tak czy inacze, będzie pięknie, nostalgicznie i stylowo!

Zdjęcia: Living4Media / Getty Images / Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline