Świat Brooklynu

Bye, bye Manhattan! Hello Brooklyn! Przenosimy się na drugą stronę East River – Brooklyn jest teraz najmodniejszą dzielnicą Wielkiego Jabłka. Nowy Jork jest znowu trendy! To tutaj koncentrują się nowoczesne twórcze nurty z całego świata. Artyzm wprost rozsadza mury miasta. Restauracja, kwiaciarnia, targowisko lub piekarnia – wybierz swoje ulubione miejsce w nieodkrytej dzielnicy.

Bakeri: domowe wypieki

1ab

Elegancki budynek w stylu Art Nouveau, zabytkowe meble i aromatyczne wypieki – herbaciarnia „Bakeri” sprawi, że przeniesiesz się w czasie. Nina Brondmo, właścicielka tego niezwykłego lokalu, chciała stworzyć miejsce autentyczne i pełne ciepła. Misja zakończyła się sukcesem. Po otwarciu pierwszej herbaciarni w Williamsburgu szybko otworzyła kolejną w samym sercu Greenpoint. Tutaj od rana do wieczora możemy cieszyć się pysznymi babeczkami, sernikami i czekoladowymi rogalikami domowej roboty. Wszystkie smakołyki wypiekane są w piekarniku tuż za ladą.

2ab
150 Wythe Avenue (Williamsburg)
105 Freeman Street (Greenpoint)

Pchli targ: dobre okazje

3

Targowisko ze starociami przy Kent Avenue, modnej dzielnicy Williamsburgu, rusza w kwietniu. W każdą niedzielę zmienia się w raj dla turystów i łowców okazji. Krzesła z lat 50., hipisowskie sukienki, szkło w stylu art déco… To prawdziwa jaskinia Ali Baby. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przechadzając się uliczkami pełnymi tych niezwykłych przedmiotów, w kilka godzin prześledzisz kilka ostatnich dekad.

4ab
50 Kent Avenue

Berg`n: bar, w którym spotkasz się z przyjaciółmi

5

Berg`n to nowe miejsce, które koniecznie musi znaleźć się w Twojej książce adresowej. Bar znajduje się w samym sercu Brooklynu. Surowe wnętrze utrzymane w oszczędnej, skandynawskiej stylistyce z mosiądzowymi lampami o loftowym charakterze. Przy dużych, drewnianych stołach z pewnością zmieszczą się wszyscy Twoi znajomi. Nikt nie wyjdzie stąd głodny – do wyboru są tradycyjne amerykańskie burgery lub pizza w rozmiarze XXL. Do tego niezwykle bogaty wybór piw z lokalnych browarów.

6
899 Bergen Street

Saipua: kwiaciarnia z duszą

7ab

Jaskry, maki, frezje… Saipua to kraina kwiatów i mydła o nieziemskich zapachach. Założona została przez Sarah Ryhänen, a powstała z miłości do natury i pięknych dekoracji. Niezwykłe florystyczne kompozycje właścicieli przypominają te z obrazów wielkich holenderskich mistrzów. Gwiazdy amerykańskiego show-biznesu oszalały na punkcie tych bukietów i doskonałego mydła.

147 Van Dyke Ulica
Brooklyn, NY 11231

 

Tekst: Katarzyna Dumińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline