Talent w rękach

Narodziny córki były dla Oli okazją, żeby zacząć w pełni wykorzystywać zdolności manualne. Ale nie tylko dla niej. W pokoju dwuletniej Poli trudno znaleźć dekorację, która nie została wykonana rękami bliskich.

Sierpien M jak mieszkaniefoto 4

Kiedy Ola, mieszkająca w Krakowie projektantka wnętrz, została mamą, zmieniło się zarówno jej życie prywatne, jak i zawodowe. Nie tylko dlatego, że pracownia przekształciła się w pokój córeczki. W dziecięcym świecie poczuła się jeszcze lepiej niż w „dorosłych” wnętrzach. Mogła nareszcie realizować drobne projekty typu DIY.

– Od zawsze miałam zacięcie do robótek. Szyłam, wycinałam, malowałam, pracowałam w drewnie – wymienia kreatywna mama. – Mąż boi się zostawić mnie na chwilę samą z młotkiem i gwoździami, bo nie wie, czego się spodziewać po powrocie – dodaje ze śmiechem.
Urządzając pokój dla Poli, postanowiła, że wszystkie ozdoby będą wykonane samodzielnie, a proste białe umeblowanie stanie się dla nich tłem. Ideę podchwyciła uzdolniona manualnie rodzina i przyjaciele. Tato i wujek zainteresowali się drewnem, babcia chwyciła za igłę i nitkę. – Pomysłów było tyle, że Pola musiałaby mieć kilka pokoi, aby je zmieścić – mówi Ola. Część wyposażenia powstała w ciągu jednego popołudnia lub nawet jednej godziny. Na inne trzeba było poświęcić urlop. Teraz
w ich wymyślaniu i tworzeniu uczestniczy też właścicielka pokoju. Etapy aranżacji i więcej projektów DIY można obejrzeć na blogu msbaika.pl, który narodził się i rozwija wraz z Polą.

Dziecięcy świat

Naklejki na meblach i ścianie to dzieło Oli, podobnie jak deszczowe chmurki nad łóżkiem i szare poduszki gwiazdki. Obrazek z liskiem namalowała ciocia, torebkę do kompletu udało się przypadkiem kupić w osiedlowym second-handzie.

Sierpien M jak mieszkaniefoto 5

 

Własne tradycje

Drewniana okładzina ściany była pierwszą dekoracją pokoju – tato Poli i jej wujek spędzili na montażu cały tydzień. Gałąź jest pamiątką z leśnego spaceru, na który Ola wybrała się w ostatnich dniach ciąży. Lampki i papierowa gwiazda obok to efekt protestu Poli wobec rozebrania choinki. W ramkach wiszą portrety osób z najbliższej rodziny – przed zaśnięciem dziewczynka mówi wszystkim dobranoc. Mały bukiecik pojawia się obok jej łóżka za każdym razem, kiedy tato przynosi większy bukiet kwiatów mamie.

Sierpien M jak mieszkaniefoto 3

 

Na wystawie

Zajmujący całą ścianę regał został zaprojektowany przez Olę. Powstał w czasach, gdy w pokoju mieściła się pracownia projektowania wnętrz dot.projekt. Początkowe obawy o nadmiar półek
szybko się rozwiały wobec tempa, w jakim przybywało zabawek.

Sierpien M jak mieszkaniefoto 1

 

Naklejkowe metamorfozy

Do „liftingu” prostej komody Malm potrzebne były szare i czarne matowe folie, cyrkiel, nożyczki oraz niezastąpiona babcia, która… zabrała malutką Polę na spacer. Jakiś czas później z różowej taśmy washitape w kilka minut powstał zarys domku. Czarna folia znów się przydała – z komina buchnęła chmurka dymu. Chmurek zaczęło przybywać i ostatecznie jest ich na ścianie aż 150.

Sierpien M jak mieszkaniefoto 6

 

DIY: przepis na kuchnię dla dziecka

Projekty typu Zrób To Sam pozwalają połączyć wyobraźnię z materiałami, które mamy pod ręką. Koszt takich prac jest minimalny, radość większa niż z przemiotów kupionych w sklepie. Możliwość rozwijania w dziecku kreatywności i wyobraźni – bezcenna. Do wykonania kuchenki wykorzystałam uchronioną przed wyrzuceniem starą pufę, z której zdjęłam pokrowiec. Pudło i nogi pomalowałam, z szarej folii zrobiłam szybę piekarnika. Pokrętła do palników to drewniane elementy balustrady (Castorama), zaś uchwyt jest rączką do mebli (IKEA). Palniki powstały z uszczelek do rur, a zlew z… kociej miski. Kawałek miedzianej rurki zamienił się w kran. Do dekoracji wykorzystałam też farby akrylowe, pisak i kolorowe papiery.

Sierpien M jak mieszkaniefoto 2

 

Tekst i stylizacja: Karolina Klepacka
Zdjęcia: Mariusz Bykowski
Projekt: Ms.Baika

Sierpien M jak mieszkanie_stopka kopia

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline