Tropikalne wakacje w Nicei — hotel Villa Bougainville

Wyobraź sobie nicejską willę należącą do znanego osiemnastowiecznego odkrywcy i odrestaurowaną przez jednego ze współczesnych mu architektów. To wrażenie towarzyszy nam, gdy wkraczamy w progi nowo otwartego hotelu butikowego Villa Bougainville. Usytuowany zaledwie kilka kroków od głównego dworca kolejowego w Nicei, emanuje subtelną egzotyką, którą czuje się już od pierwszych dni pobytu.

Wakacje w Nicei Villa Bougainville

Zaproszenie na wyprawę

Wystrój hotelu to hołd złożony jednemu z najbardziej znanych odkrywców epoki oświecenia, Louisowi Antoine’owi de Bougainville, francuskiemu żeglarzowi pasjonującemu się botaniką. Za typową dla dzielnicy muzyków fasadą w stylu belle époque kryje się zaciszne lobby przesycone atmosferą egzotyki i tajemniczości.

Villa Bougainville barwne dekoracje ścian

Pomalowane na morski i turkusowy kolor ściany oraz tapety przedstawiające rysunki ptaków i ryciny botaniczne robią wyjątkowe wrażenie. Właściciele postarali się też o zaaranżowanie małego gabinetu osobliwości. Wśród eklektycznych mebli znajdujemy tu prawdziwe perełki upcyclingu, przykłady nowoczesnego designu i odnowione starocie. Niesamowity klimat potęguje unoszący się w powietrzu wilgotny zapach, przywodzący na myśl wnętrze oranżerii.

Villa Bougainville przytulna jadalnia

Tropikalny czar

Spacer po 46 pokojach Villa Bougainville to dla nas równie fascynujące doświadczenie. Na pomalowanych na turkusowy i ceglany kolor ścianach wiszą bogato zdobione tapety z motywem palmowych liści. Meble z rattanu i egzotycznego drewna podkreślają spontaniczność wystroju.

Villa Bougainville wnętrze pokoju hotelowego

Kluczową rolę w aranżacji lekko zacienionego pokoju pełnią promienie słońca wpadające przez drewniane okiennice. Równie ważne jest dodatkowe oświetlenie, którego źródłem są eleganckie lampy i żyrandole. Z ulgą znajdujemy tu schronienie przed piekącym południowym słońcem.

Villa Bougainville egzotyczne meble i dekoracje ścian

Inspirujące detale

Asymetryczne wezgłowie łóżka to właściwie kunsztowna dekoracja z tapety. Nadaje aranżacji nieco poetycki i romantyczny charakter.

Westwing-Villa-Bougainville-hotelowa sypialnia

Kontrastujące z kolorem ścian tapety w palmowe liście wspaniale odbijają światło.

Villa Bougainville słoneczny weekend w Nicei

Owalna sztukateria na suficie pokryta tę samą tapetą stanowi efektowne tło dla ażurowej lampy.

Villa Bougainville wypoczynek w Nicei

Rattan jest wszechobecny. Wykonane z niego meble, oprawy lamp i ramy wypukłych luster sprawiają, że wnętrze jest bardziej spójne i dodają mu egzotyki.

Westwing Villa-Bougainville eleganckie meble

Zdjęcia: Villa Bougainville

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline