Urlop w stylu eko: Hotel Whitepod

Przedstawiamy hotel Whitepod w Alpach Szwajcarskich, niezwykłe miejsce łączące ekologię z luksusem. Poznaj to wyjątkowe zacisze, gdzie możesz do woli cieszyć się harmonią natury.

Westwing-whitepod-hotel-kapsuła

Mariaż ekologii z naturą

Leżący u stóp łańcucha górskiego Dents du Midi hotel Whitepod otworzył swoje podwoje w 2004 roku i od tego czasu oferuje gościom przyjazny środowisku luksus. Już sama struktura hotelu odbiega od wszystkiego, co znamy. W Whitepod nie wynajmiemy klasycznego pokoju tylko „kapsułę”, sferyczną budowlę złożoną z trójkątów przypominającą igloo. Niezwykły kształt kapsuły poparty dokładnymi pomiarami geodezyjnymi pomaga oszczędzać materiały wykorzystywane do budowy, energię a także wspomaga cyrkulację powietrza.

Westwing-whitepod-hotel-kapsuła
Kapsuły ustawione na drewnianych podestach można w każdej chwili zdemontować – natura pozostanie nienaruszona.

Misja hotelu nie ogranicza się jedynie do materiałów. Projektanci wzięli pod uwagę także zrównoważone korzystanie z wody i recykling, a codzienne działanie hotelu opiera się na lokalnych produktach, co ogranicza transport i emisję dwutlenku węgla.  Ograniczenie transportu dotyczy także hotelowych gości, których zachęca się do odbycia piętnastominutowego spaceru od recepcji do wynajętej kapsuły. Z pewnością przydadzą się wygodne buty!

Whitepod_hotel_panoramic2sdf
To ekskluzywne miejsce o ludzkiej skali tworzy piętnaście kapsuł

Odpoczynek w luksusie

Niewielki i sprzyjający zdrowiu wysiłek, jaki trzeba tu ponieść, wynagrodzą wspaniałe otoczenie i obsługa na najwyższym poziomie. Z każdej kapsuły położonej 1400 metrów nad poziomem morza i przylegającego do niej ogromnego tarasu (150 metrów kwadratowych!) roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Jezioro Genewskie.

Westwing-whitepod-hotel-kapsuła
Westwing-whitepod-hotel-kapsuła
Westwing-whitepod-hotel-kapsuła

Każda kapsuła to wygodny kokon o rozmiarze 40 metrów kwadratowych. Kapsuły są starannie urządzone i wyposażone. Meble z drugiej ręki pochodzące z okolic hotelu oraz materiały z odzysku tworzą niepowtarzalne wnętrza w stylu skandynawskim. Miłe i delikatne skóry i futra ekologiczne rozłożone na podłogach i przerzucone przez oparcia foteli dodają kapsułom przytulności, a za odpowiednią temperaturę odpowiada piecyk opalany drewnem. Z obu stron łóżka zasłanego luksusową pościelą i ozdobionego starymi, wojskowymi kocami wiszą szerokie zasłony utrzymane w kolorach Ziemi. W każdej kapsule znajduje się łazienka wykonana z drewna pochodzącego z okolicznych lasów.

Westwing-whitepod-hotel-kapsuła
Odnowiony górski dom stanowi centrum hotelowego terenu. Tutaj goście mogą zjeść śniadanie lub spróbować wyjątkowych przekąsek serwowanych przez obsługę hotelu. Whitepod dysponuje także sauną fińską oraz spa, w którym można skorzystać z relaksującego masażu.
Westwing-whitepod-hotel-kapsuła
Położony nieco niżej górski dom Cerniers to hotelowa recepcja i siedziba głównej restauracji, w której można skosztować potraw lokalnej, sezonowej kuchni regionalnej.

W Whitepod nie sposób się nudzić: piesze wędrówki, wycieczki saniami zaprzężonymi w psy, loty paralotnią i – oczywiście – narciarstwo to jedne z wielu atrakcji, które tu czekają. Hotel oferuje swoim gościom także 7 kilometrów prywatnych stoków obsługiwanych przez dwa wyciągi. Idealne dla osób, które nie przepadają za tłumami turystów!

Zdjęcia : Whitepod Hotel & Micha Riechsteiner

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline