Witajcie w Marrakeszu: styl moho

Są miasta, które mają ukrytą duszę, są takie, które wzbudzają szacunek oraz takie, które pysznią się swoją historią… i jest też Marrakesz! Styl i czar tego marokańskiego miasta są niepowtarzalne. Otwórz oczy i poddaj się urokowi Marrakeszu!

westwing-marrakesz-intro

Zapraszamy na wycieczkę ulicami miasta, fascynującą podróż śladami kolorów, zapachów, dźwięków i smaków w poszukiwaniu moho – stylu, którego nazwa wywodzi się od połączenia słów Marrakesz i boho.

Medyna: kolorowa wycieczka

Medyna to najstarsza dzielnica miasta. Rozpocznij wycieczkę na placu Dżamaa al-Fina: zaufaj instynktowi i ruszaj w miasto. Przy okazji targuj się z ulicznymi sprzedawcami, podziwiaj muzyków i zaklinaczy węży. Gwarnych i kolorowych ulic medyny nie zapomnisz nigdy!

westwing-marrakesz-plac

Suk: poszukiwanie skarbów

Na północ od głównego rynku znajduje się kryty bazar, czyli suk, gdzie można znaleźć wszystko: od dywanów, przez poduszki, po meble. Jeśli pragniesz urządzić dom w stylu moho, z pewnością upolujesz tu coś wyjątkowego!

westwing-marrakesz-suk

Riad: odpoczynek

Zapomnij o pobycie w luksusowym hotelu. Zamiast tego wybierz riad, czyli tradycyjny dom marokański z wewnętrznym ogrodem bez dachu. Arabskie słowo „riyad” oznacza ogród, ale także rekreację i rozrywkę. Twój riad będzie miejscem, gdzie odprężysz się po długich godzinach zwiedzania miasta. Jego wyposażenie: niskie sofy, kolorowe poduchy, wzorzyste dywany i wszechobecne srebro, to kwintesencja stylu moho.

westwing-marrakesz-riad-collage

Ogrody Menara: naturalna dawka energii

Jeśli pragniesz odpocząć od gwarnych ulic medyny, wybierz się do ogrodów Menara. Spacer ogrodowymi alejkami w otoczeniu orchidei, palm i drzew oliwnych doda Ci energii. Z ogrodowego pawilonu zbudowanego w XVI wieku rozpościera się piękny widok na sam ogród i majestatyczne góry Atlas.

westwing-marrakesz-ogrody-menara

Jedzenie? Dobrze doprawione!

Jeśli lubisz pełne smaku potrawy, Marrakesz będzie dla Ciebie prawdziwym rajem. Lokalna kuchnia bazuje na „Ras El Hanout”, mieszance 30 różnych przypraw, w tym pieprzu, cynamonu, gałki muszkatołowej i kurkumy. Najsławniejsze danie, tadżin, czyli mięsna potrawka z limonką, oliwkami, pomidorami i śliwkami, to obowiązkowy punkt kulinarnego programu. Jeśli lubisz słodkości, po obiedzie zamów pyszne ciastka z sezamem i przyprawami o wdzięcznej nazwie chebakia.

westwing-marrakesz-jedzenie

Pożeganie przy zachodzie słońca

Zanim opuścisz miasto, koniecznie obejrzyj zachód słońca. Tarasy barów i restauracji otaczających plac Dżamaa al-Fina to doskonałe punkty widokowe dla miłośników malowniczych zmierzchów. Jeśli jednak chcesz nieco zmienić scenerię, odwiedź Palmeraie, największy gaj palmowy w obrębie miasta, i podziwiaj widok słońca zachodzącego za okazałymi palmami.

westwing-marrakesz-zachod-slonca

Zdjęcia: Living4media, Getty Images, Shutterstock, Stockfood, Fotolia

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline