Zakochani w Paryżu

Paryż – miasto, które nigdy nie śpi, metropolia, która łączy modę z designem, stylowy świat niezwykłych przyjemności. Paryż można odkrywać ciągle na nowo – i dlatego, na dobry początek, przygotowaliśmy listę pięciu miejsc, które każdy miłośnik wnętrzarstwa powinien zobaczyć. Zakochaj się w Paryżu!

westwing-paris-monsieur-bleu-zakochani-w-paryżu

1. Monsieur Bleu

Każdy, kto się tu stołuje, kieruje się dobrym smakiem! Inspirowany minimalistycznym stylem Adolfa Loosa i szykiem Art Deco Yvesa Kleina Monsieur Bleu uwodzi nie tylko najlepszymi smakołykami, ale także wizjonerstwem rozchwytywanego projektanta, Josepha Diranda.

Żywy kolor zielony i eleganckie szarości połączone ze złotymi kinkietami i żyrandolami tworzą elegancką, ale przystępną atmosferę. Z ogromnego tarasu, na którym możemy rozsiąść się wygodnie na krzesłach z kutego żelaza wyściełanych miękkimi, kremowymi poduchami, roztacza się przepiękny widok na Sekwanę.

Monsieur Bleu, 20, Avenue de New York, 75116 Paryż

2. Hotel Le Montana

„Chciałem, żeby ten hotel był jak najbardziej paryski. Każdy, kto tu przyjedzie, możesz poczuć się jak w prywatnym mieszkaniu ekscentrycznego znajomego” – mówi Vincent Darré, który razem z architekt Elisabeth Lemercier Ancreer zaprojektował hotel Le Montana. Ekscentryczność, surrealizm i staranny design tworzą tu unikatową mieszankę.

Położone na sześciu piętach hotelu apartamenty, z którego każdy stanowi hołd dla znanego artysty lub słynnej epoki, uwodzą wspaniałymi wnętrzami. Niezwykle szykowne, wyposażone w różne udogodnienia pokoje nigdy nie pozwalają gościom hotelu się nudzić.

Hotel Le Montana, 28, Rue Sain-Benoît, 75006 Paryż

 

westwing-Grand-Palais-zakochani-w-paryżu

3. Grand Palais

Położony na Polach Elizejskich majestatyczny budynek Grand Palais zachwyca swoją metalowo-szklaną kopułą. Muzeum? Znacznie więcej! Grand Palais imponuje nie tylko wyjątkową kolekcją malarstwa. Architekci Henri Deglane, Albert Louvet, Albert Thomas i Charles Girault skonstruowali sto lat temu budynek, który do dzisiaj jest architektonicznym dziełem sztuki. Jego wnętrze to połączenie baroku z klasycyzmem. Paryski must-see!

Galeries Nationales
3, Avenue du Général Eisenhower, 75008 Paryż, tel.: +33 (0)1 44 13 17 17

Ale Paryż to istny ocean. Na próżno sondę zapuszczać będziecie, nigdy nie zbadacie jego głębokości. Możecie go zwiedzać i opisywać; ale na cóż się zdadzą wasze starania?

 

Honriusz Balzak

 

4. Chez Julien

Położona u stóp kościoła Saint-Gervais nieduża piekarnia z XIX wieku dziś służy jako „szykowne bistro”. Nie tylko wspaniałe potrawy są tutaj świadectwem wyszukanego smaku, ale także liliowe ściany, pokryte freskami sufity oraz wielkie, zdobione lustra przywodzące na myśl czasy Belle Epoque. Stylowe schody prowadzą nas na pierwsze piętro, gdzie znajduje się nieduża, stylowa sala, którą można wynająć na przyjęcia i spotkania w gronie rodziny lub znajomych. Jeśli pogoda dopisuje, można rozkoszować się paryskim słońcem podziwiając jednocześnie Wyspę Świętego Ludwika. Kwintesencja Paryża!

Chez Julien, 1, rue du Pont Louis-Philippe, 75004 Paryż, tel.: +33 1 42 78 31 64

westwing-hotel-henriette-zakochani-w paryzu

5. Hotel Henriette

Hotel Henriette, położony niedaleko rue Mouffetard, oferuje 32 wyjątkowe pokoje. Znajdziemy tam krzesła retro zaprojektowane przez Warrena Platnera, ścienne dekoracje belgijskiej firmy Arte oraz nowoczesne akcesoria Thomasa Eycka, które w wyjątkowy sposób wpływają na atmosferę hotelu. Henriette to must-see dla wszystkich miłośników designu. Innowacyjne, świeże i jednocześnie luksusowe wnętrza hotelu stworzyła znana projektantka wnętrz, Vanessa Scoffier. C’est un hôtel stylé!

Hotel Henriette, 9, Rue des Gobelins, 75013 Paryż, tel.: +33 1 47 07 26 90

Zdjęcia: Mathieu Rainaud, Grand Palais, Hôtel Henriette, Monsieur Bleu

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline