Apartament z widokiem na Wieżę Eiffla

Czy minimalizm może być przytulny? Oczywiście, że tak! Paryżanka Lorna Aubouin, założycielka agencji eventowej dla dzieci Agence Ludique, znalazła na to sposób: połączyła wnętrzarski savoir-vivre z ukochanymi meblami o skandynawskim rodowodzie.

W apartamencie Lorny najważniejsza jest przestrzeń dla bliskich. „Nasze mieszkanie zaprojektowaliśmy dla siebie i przyjaciół. To miejsce, w którym wspólnie spędzamy czas, ale każdy ma własny kąt”, opowiada Lorna, mama czwórki dzieci.

 

Wspólnie z mężem, Lorna całkowicie przearanżowała układ pomieszczeń. „Wygospodarowaliśmy przestrzeń na dodatkowy pokój, którego nie było w pierwotnym planie i przenieśliśmy strefę dzienną w głąb mieszkania. W Paryżu takie rozwiązanie uchodzi za nietypowe”. Dzięki temu elegancki francuski apartament zyskał skandynawską przytulność.

Paryski szyk z nordycką nutą

W apartamencie Lorny, mieszczącym się w pięknym haussmanowskim budynku w pobliżu Wieży Eiffla, styl klasyczny zostaje przełamany współczesnymi akcentami i szczyptą fantazji. Lorna, która jest w połowie Finką, pozostaje wierna jednemu credo: „bazuj na stonowanych kolorach”. Jej mieszkanie utrzymane jest w monochromatycznej palecie bieli, szarości i czerni. Widoczne są w nim także wpływy nordyckiego wzornictwa. „Klasyczne przedmioty takie jak lampa Alvara Aalto czy Egg Chair projektu Arne Jacobsena odzwierciedlają moje skandynawskie DNA”, podkreśla Lorna.

Aranżacji dopełniają pastelowe akcenty: kremowe lampiony w jadalni, jasne kwiaty w salonie, pudrowe tekstylia i dekoracje w pokoju dziecięcym. To właśnie detale decydują o charakterze całości, dodając mieszkaniu Lorny przytulności i uroku rodem z Północy. Minimalny nakład – maksymalny efekt!

Tłumaczenie: Kinga Ostapińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline