Artystyczne mieszkanie w sercu Kolonii

Jackie Diedam jest jedną z najbardziej znanych ilustratorek w Niemczech. Pochodzi z Brazylii, ale obecnie mieszka w Kolonii, gdzie odwiedziliśmy jej artystyczne mieszkanie.

artystyczne mieszkanie w Kolonii

Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę zaraz po wejściu do salonu, jest piękna akwarela przedstawiająca Wybrzeże Amaliftańskie. Soczysta zieleń, turkusowe fale delikatnie żłobiące złoty piasek i eleganckie wille przypominają o słonecznych wakacjach we Włoszech. Krok do tyłu i znowu jesteśmy w Kolonii. Ale w tym domu łatwo się zapomnieć. Dzięki wiszącym na ścianach dekoracjom można poczuć się jak w małej galerii.

jak urządzić domowe biuro
jak urządzić artystyczne mieszkanie

Jackie mieszka razem z chłopakiem Raoulem, z zawodu projektantem i fotografem. O swoim domu mówi pieszczotliwie „zorganizowany nieład”. Ten opis doskonale pasuje do mieszkania pełnego pamiątek z podróży, zdjęć, obrazów i autoportretów, nierzadko wykonanych osobiście przez Jackie. Oglądając ściany, półki, a nawet drzwi od lodówki, co i rusz natrafiamy na coś ciekawego. Na przykład na czarno-białe zdjęcia zrobione analogowym aparatem albo kolorowe kolaże z wydrukowanych instagramowych fotografii.

jak zaaranżować akwarele

Artystyczne mieszkanie Jackie i Raoula ma 60 metrów kwadratowych. W dwóch pokojach parze udało się zorganizować przestrzeń do wypoczynku i do pracy. Nietrudno zgadnąć, kto pracuje, przy którym biurku. Wśród regałów każdy urządził własne królestwo. W narożniku Jackie można podziwiać jej najnowsze ilustracje, a na ścianie za plecami Raula królują zdjęcia i grafiki.

domowe atelier

„Cieszę się, że udało nam się tu zmieścić własne domowe biuro. Uwielbiam ten zorganizowany nieład i czerpię z niego inspirację do pracy” — mówi Jackie.

jak urządzić małe mieszkanie

Od czasu ukończenia studiów w Międzynarodowej Szkole Projektowania w Kolonii Jackie pracuje jako freelancerka. „Kiedy maluję, zawsze wizualizuję sobie w głowie różne obrazy. Malarstwo szybko stało się moją pasją. Przez pięć lat uczyłam się malować farbami olejnymi, ale teraz pracuję przede wszystkim z akwarelami i gwaszami. O zostaniu ilustratorką pomyślałam, gdy zaczęłam gromadzić wycinki z magazynów i książek dla dzieci”.

mieszkanie dla artystów

„Pracuję z domu, bo nie chcę wynajmować osobnego studia. Praca z domu ma też wiele innych zalet — nie muszę się elegancko ubierać. Z drugiej strony są i wady… Zawsze jakieś obowiązki domowe odciągają uwagę od pracy. Potrzeba nieco czasu i dobrej organizacji, żeby nauczyć się ignorować rzeczy, którymi nie trzeba się zająć od razu, a w weekendy całkowicie zapomnieć o niedokończonych projektach”.

urządź mieszkanie w artystycznym stylu

Ojczyzną Jackie jest odległa Brazylia, ale nasza gospodyni docenia radosną atmosferę Kolonii. Swoją tęsknotę za domem stara się wyrazić poprzez sztukę. Jej artystyczne mieszkanie ma wyjątkowy charakter. Patrząc na kolorowe obrazy, nie sposób nie poczuć się tu jak podczas egzotycznej podróży.

małe mieszkanie w Kolonii

Zdjęcia i materiały video: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline