Artystyczny minimalizm pod Warszawą

Przeniesienie całego domu z jednej miejscowości do drugiej nie brzmi jak łatwe zadanie – i rzeczywiście takie nie było. Jednak Asia Gwis – graficzka, ilustratorka i blogerka – nie ma wątpliwości, że warto było podjąć się tego wysiłku. Artystka porzuciła życie w stolicy, by wraz z mężem i trzema kotami stworzyć przytulną oazę z dala od zgiełku miasta.

„Znaleźliśmy ofertę przeniesienia starego drewnianego budynku szkolnego do jednej z podwarszawskich miejscowości i od razu zakochaliśmy się w tym pomyśle”, opowiada Asia. „Po przeprowadzce na wieś, tempo naszego życia cudownie zwolniło”. Jako freelancerka, Asia współpracuje z kilkoma wydawnictwami, projektując i ilustrując książki dla dzieci oraz artykuły dla dorosłych, a także prowadzi blog Kavka Design.

Ponieważ dom służy także jako pracownia, największym wyzwaniem było stworzenie przestrzeni, która będzie sprzyjać skupieniu, a jednocześnie pozwoli na chwile wytchnienia. Gospodarzom zależało także na tym, by wykreować atmosferę, w której każdy poczuje się mile widziany – nie tylko rodzina i przyjaciele, ale także zwierzęta.

„Dom jest ramą do życia – nie jakimś dziwnym tworem oddzielonym od człowieka”, opowiada Asia, odnosząc się do filozofii swojej ulubionej projektantki wnętrz, Ilse Crawford. „Marzyliśmy, by stworzyć otwartą, przyjazną przestrzeń i myślę, że nam się to udało”.

Wnętrza domu Asi odzwierciedlają jej bezpretensjonalny styl bycia – są minimalistyczne i autentyczne. Czerpiąc z estetyki Wabi Sabi, Asia łączy biel z subtelnymi akcentami koloru i zestawia współczesny dizajn z ukochanymi meblami dziedziczonymi od pokoleń. Naturalne elementy, takie jak kamienne podłogi, wyeksponowane cegły i drewniane belki pod sufitem tworzą swobodną i pełną ciepła atmosferę. Do relaksu zachęca okryta puszystą narzutą huśtawka, zawieszona tuż przy kominku. Nic dziwnego, że goście zostają tu zwykle dłużej niż zapowiadali. My tez chętnie przedłużylibyśmy naszą wizytę na cały weekend!

„Gdybym miała udzielić jednej rady dotyczącej urządzania wnętrz, powiedziałabym, że warto znaleźć własny styl i pozostać mu wiernym. Kluczem jest jednak prostota”, przekonuje Asia.

Prostota jest zawsze modna, zawsze na czasie i zawsze piękna.

Tłumaczenie: Kinga Ostapińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline