Berlińskie wibracje: z wizytą u Doreen Schumacher

Doreen Schumacher, modelka, projektantka wnętrz i aktorka, prowadzi życie w rytmie Berlina: mieszka w stylowym lofcie pełnym jeszcze bardziej stylowych mebli. Tak właśnie żyje się w Berlinie!

Wiele osób, które odwiedzają Berlin, zachwyca się nie tylko stylem stolicy i jej mieszkańców, ale także wyjątkowymi apartamentami. W lofcie, który Doreen zamieszkuje ze swoim chłopakiem, to, co kobiece, miesza się z tym, co męskie. Nie brakuje także wyjątkowych sprzętów w stylu vintage, które doskonale uzupełniają otwartą przestrzeń tego domu. Tradycyjna, bawarska komoda kontrastuje z dodatkami w stylu industrialnym, na przykład samolotowym wózkiem, na którym niegdyś serwowano potrawy podczas lotów. Loft, w którym nie brakuje także miejsca na prywatność, to kwintesencja niezobowiązującego i niefrasobliwego stylu Berlina.

westwing-doreen-schumacher

Szafa, którą Doreen zbudowała sama ze swoim chłopakiem, dodaje temu loftowi szczególnego charakteru. Doreen parzy kawę i dopiero, kiedy jej aromat wypełnia każdy kąt loftu, zaczyna nas oprowadzać. Urzeka nas atmosfera relaksu. Czy to typowy Berlin? A może typowa Doreen? Pewnie jedno i drugie.

doreenSchumacher_D3_PL

„Najbardziej zależało mi na otwartej kuchni” – wspomina modelka. Poszukiwania mieszkania można uznać za udane: z kuchni widać całą przestrzeń loftu. „Uwielbiam otwarte wnętrza, są takie piękne. Wszystko jest tu połączone: przestrzeń jadalniana, salon i kuchnia. Kiedy gotuję, wciąż mogę rozmawiać z gośćmi. Taki układ przestrzenny sprawdza się jednak jedynie wtedy, gdy wszystko jest ładne. Warto kupić zioła, sprzęt do przygotowania kawy, stylowe pudełka. Często przywożę ciekawe dodatki z podróży. Diabeł tkwi w szczegółach. Detale odgrywają ogromną rolę”.

doreenSchumacher_D4_PL

Doreen, która pracuje także jako projektantka wnętrz, zamieniła 145-metrowy loft w piękny dom, który pozwala bez trudu rozpoznać charakter i pasje właścicielki. „Lubię, kiedy wnętrze zmienia się od czasu do czasu, pozostaje w ciągłym ruchu”. Dodatki wyszperane na pchlich targach, meble z drugiej ręki i wyjątkowe materiały ułatwiają to zadanie. Doreen radzi: „Nie planujcie zbyt wiele. Poprzestawiajcie meble i dekoracje, a czas pokaże, czy odpowiada wam nowa estetyka i funkcjonalność odmienionego układu”.

doreenSchumacher_D5_PL

Naszą uwagę przyciągają także meble w stylu retro, na przykład niezwykłe fotele. „Uwielbiam elementy wyposażenia wnętrz, które opowiadają jakąś historię”. Doreen wybrała je z ogromną pieczołowitością: ten styl można nie tylko zobaczyć, ale również poczuć. Zachwyca także nietypowe wykorzystanie elementów natury – choćby pokaźnej gałęzi. „Znalazłam ją na wyspie Rugia i ciągnęłam jakieś dwa kilometry po plaży, żeby w końcu zabrać do domu” – śmieje się Doreen.

doreenSchumacher_D6_PL

Atmosfera relaksu panuje także w sypialni. Znajduje się tu niewiele sprzętów, ale za to wszystkie są wyjątkowe: bardzo niska rama łóżka, drabina i dwa proste stoliki nocne. W drugim końcu pokoju Doreen urządziła swoje małe domowe biuro. Nasza gospodyni uwielbia projekty w stylu „zrób to sam”, a przejawem tej pasji jest choćby ozdoba przedpokoju, prosta, mocna siatka, gdzie wiszą wszystkie torebki Doreen lub niska szafka RTV, którą Doreen zamieniła w biurko.

Loft Doreen, podobnie jak Berlin, to połączenie beztroski, historii, oryginalności!

Zdjęcia: Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline