Boho apartament w sercu Paryża

W Paryżu, w samym sercu historycznej dzielnicy Saint-Germain-des-Prés, króluje styl klasyczny. Eleganckie kamienice kryją mieszkania o zdobionych kominkach i stiukowych sufitach. Jednak to, w którym wraz z rodziną mieszka stylistka Colombe Campana, wygląda zupełne inaczej – to apartament, w którym czuć ducha francuskiej bohemy. Zapraszamy do królestwa wzorów, kwiatów i unikalnych tkanin!

Bonjour Paris

„Lubię wnętrza, które są przytulne”, mówi nam 35-letnia Paryżanka. „Aby uzyskać ten efekt w swoim domu, wykorzystuję różnorodne kolory i materiały”. Colombe nie boi się odważnych połączeń. Zestawia ze sobą nie tylko oryginalne wzory i bogato zdobione tekstylia, ale też swobodnie łączy pozornie odległe od siebie style.

Colombe zbiera pamiątki z całego świata. Jej mieszkanie udowadnia, że meksykańskie poduszki i rosyjskie matrioszki mogą idealnie pasować do designerskich mebli. „Kocham sztukę i rękodzieło, więc kiedy podróżuję, zawsze staram się przywieźć do domu lokalne skarby” – twierdzi stylistka.

Miejscem, w którym Colombe eksponuje swoją kolekcję, jest salon. Wyszukane drobiazgi zdobią blaty komód, szafek i pięknego kominka w stylu Belle Époque. Nic dziwnego, że salon jest ulubionym pomieszczeniem wszystkich domowników: przytulną oazą dla dzieci, miejscem pogawędek dla dorosłych.

„Spośród mebli najbardziej lubię nasz jadalniany stół”, opowiada Colombe. „Jego blat powstał ze starej mapy Air France, którą mój mąż znalazł… na ulicy”. Jadalnia o turkusowych ścianach przypomina o wyprawach gospodarzy i wprowadza do wnętrza nieco wakacyjnej aury.

Globtroterka we francuskim stylu

To właśnie wanderlust – zamiłowanie do podróży – stanowi klucz do stylu Colombe. W jej apartamencie kolorowe boho spotyka się z intrygującymi dodatkami skrojonymi na miarę prawdziwej globtroterki. Jak stworzyć równie inspirującą aranżację? Połącz klasykę z nowoczesnością, dodaj egzotyczne dekoracje i dopełnij całość dużą dawką koloru. Oszałamiający efekt gwarantowany!

Tłumaczenie: Kinga Ostapińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline