Brazylijska samba

Zapraszamy do Sao Paulo – największego miasta Ameryki Południowej. Dom Andrei i Pedra to dowód, że nawet w zgiełku metropolii można stworzyć przytulny azyl dla dwojga.

„Miłość jest wtedy, gdy przyglądamy się sobie nawzajem” – mówią Andrea Lucchesi i Pedro Camargo. Łączy ich nie tylko uczucie, ale i wspólna wizja aranżacyjna.

Ona jest architektką, on finansistą. Ona pomaga innym odnaleźć swój własny styl, on w wolnym czasie zajmuje się muzyką. Ważną część życia poświęca także pracy charytatywnej – działa w organizacji zajmującej się ochroną dzikich zwierząt. Obecnie, walczą o los zagrożonego gatunku brazylijskich jaguarów – onca-pintada.

1

Klimat, który stworzyli Andrea i Pedro, jest ich wspólnym dziełem. Jednak i sam budynek ma swój niepowtarzalny urok. Położony w dzielnicy Jardim Paulista dwupiętrowy dom o powierzchni 140 m2. tak ich zachwycił, że odstąpili od zakupu mieszkania w Pinheiros, ekskluzywnej dzielnicy mieszkaniowej. Jego aranżacja stanowi połączenie wiejskiej chaty i współczesnej willi. Idealnie też nawiązuje do architektury tradycyjnych, iberyjskich domów z pięknymi, ceglanymi podjazdami oraz balustradami z kutego żelaza.

2

W tym miejscu znajdziemy motywy południowoamerykańskie i europejskie, takie jak słoneczna paleta barw i ciepłe odcienie drewna.

3

Na ścianie salonu znajduje się oryginalna kompozycja luster, w których odbija się druga część domu. Właściciele mają słabość do industrialnych sprzętów. Bardzo lubią też styl lat 60. „Bardzo cenię talent architekta, który zaprojektował ten dom” – mówi Andrea. „Na samym końcu projektowania wystarczyło tylko odnowić drzwi, poręcze, klamki oraz skrzydła okiennic. I już mogliśmy się wprowadzać!”

4

„Opowiem Wam swoją historię” – zdaje się mówić każdy przedmiot wypełniający przestrzeń domu. Orientalne pamiątki na blacie z aluminiowych listew? Czemu nie! „Dokładnie znam każdą rzecz, która z nami mieszka” – mówi Andrea. Najwięcej przedmiotów, w tym książek, związanych jest ze sztuką gotowania, architekturą i malarstwem.

5

Tuż obok salonu, Andrea i Pedro znaleźli miejsce na zaaranżowanie baru, przy którym spędzają czas z przyjaciółmi. Takie stylowe otoczenie sprzyja dobrej atmosferze.

6

Intensywnie żółty fotel, w otoczeniu nowoczesnych lamp podłogowych, tworzy idealną strefę relaksu.

7

Jedną ze ścian jadalni zdobi ogromny obraz. Jego autorką jest mama samego Pedra. Wnętrze pokoju, wypełniają meble w stylu lat 60. takie jak krzesło „Nerd” (Muuto) – klasyka skandynawskiego designu.

8

Przedłużeniem jadalni jest ogród, w którym królują cytrusy. Ten zielony azyl jest ucieczką od betonowych pejzaży, z którymi kojarzy się każda metropolia. Na prośbę Pedra, Andrea zaadaptowała jeden z pokojów na saunę. Wystarczy otworzyć okno, by znaleźć się w ogrodzie – prawdziwej oazie ciszy i zieleni.

9

Największy pokój na piętrze to sypialnia właścicieli. „Zagłówek” wielkiego, wygodnego łóżka to kompozycja wycinanek inspirowana obrazami Matisse’a. Andrea kupiła je we Francji wiele lat temu i cierpliwie czekała na miejsce, by móc odpowiednio dzieła wyeksponować.

10

Rozwiązanie idealne? Sypialnia połączona z łazienką…

11

W tym pokoju można spokojnie poczytać lub posłuchać muzyki. Na ścianach wiszą obrazy najlepszych przyjaciół. Takie sentymentalne pamiątki zwykle tworzą niepowtarzalny klimat domu.

12

Na białym, miękkim dywanie z białej owczej wełny można się cudownie zrelaksować. Tkaniny w tym stylu nadają wnętrzu przytulności.

13
14
15

Aranżacja domu idealnie odzwierciedla temperamenty Andrei i Pedra. Męskie w charakterze, surowe materiały są tutaj skontrastowane z kobiecymi, kolorowymi akcentami. Obok designerskich przedmiotów, Andrea lubi designerskie dodatki, takie jak rzeźba jaguara trzymającego w zębach młode. Być może to sugestia, że w domu Andrei i Pedra pojawi się niebawem mały lokator i stanie się częścią tego kolorowego świata. Kto wie?

16

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline