Pod jednym dachem

Cała rodzina pod jednym dachem. Na parterze mieszka brat Deborah Neufeld, piętro wyżej – jej rodzice, a na samej górze nasza miła gospodyni. Od ponad 40 lat to miejsce, piękna rezydencja położona nad jeziorem Zuryskim, a niegdyś malownicza winnica, jest domem dla wielu pokoleń Neufeldów. Czas mija, życie płynie, tylko widok na połyskującą taflę jeziora i Alpy Szwajcarskie pozostaje niezmienny.

1-Westwing-deborah-neufeld-pod-jednym-dachem

„Moja mama pragnęła, żeby dom był miejscem, do którego zawsze możemy z bratem wrócić. Niezależnie od tego, ile mamy lat”. Dlatego właśnie przed kilkoma laty rodzice Deborah odremontowali wszystkie piętra domu i podzielili je pomiędzy swoje dzieci. Dziś, w tym samym miejscu, gdzie dorastali, na Deborah i jej brata czekają przestronne mieszkania.

2-Westwing-Deborah-Neufeld-dom
3-Westwing-Neufeld-Zurych

Dziennikarka często podróżuje pomiędzy Monachium, gdzie pracuje, a domem rodzinnym, w którym stworzyła dla siebie przytulną i stylową przestrzeń. Delikatne kolory: szarości, beże, kremy i biele jej wnętrz w połączeniu z ciemnymi brązami i czernią dodatków tworzą przyjemną atmosferę przytulności. Docenia się ją zwłaszcza wtedy, gdy pogoda nie rozpieszcza, a wody malowniczego jeziora marszczą się pod wpływem wiatru.

4-Westwing-Deborah-Neufeld-dom-Zurych
5-Westwing-Deborah-Neufeld-Scandi

W salonie wyróżniają się różowe poduszki z dzikiego jedwabiu, a stojące w pobliżu kwiaty dodają uroku tej stylowej kompozycji. „Fioletowo-różowe hortensje doskonale prezentują się na tle szarobeżowych ścian” – tłumaczy Deborah.

6-Westwing-Deborah-styl-skandynawski

Kryształowe karafki i szklane flakony ustawione na komodzie błyszczą własnym światłem. Ogromna drewniana szafa, którą 40 lat temu wniosła w posagu matka Deborah, stoi teraz w mieszkaniu córki i podkreśla wyjątkowo stylowe połączenie starych i nowych mebli.

7-Westwing-Neufeld-skandi-Zurych
8-Westwing-Deborach-Neufeld-dom-rodzinny

Uwagę zwraca także zielony piec kaflowy w stylu Jugendstil, który sprawia, że wnętrze wygląda bardzo przytulnie. Kuchnia, w której stoi, jest bardzo nowoczesna, ale oba światy, świat przeszłości i świat teraźniejszości, doskonale się uzupełniają. Łączy je niezwykły, zrobiony z połyskujących koralików żyrandol, który ojciec Deborah odkrył, kiedy zamykano jedną z restauracji i z dumą przyniósł do domu.

-Westwing-Neufeld-sypialnia
10-Westwing-dom-Deborah-Neufeld

Udane połączenia starego z nowym zdominowały także sypialnię i garderobę. Nie tylko pościel z najlepszego gatunkowo lnu, ale także kremowa sofa, biała otomana, dekoracyjne poduszki, biało-czarne świeczniki i owcze skóry tworzą atmosferę elegancji i luksusu. W takiej garderobie łatwiej zdecydować, w co się ubrać! Gdyby jednak wybór odpowiedniego stroju nastręczał trudności, zawsze można skonsultować się z bratem, mamą, tatą lub szwagierką. Mieszkanie z całą rodziną pod jednym dachem ma swoje zalety!

11-Westwing-portret-Deborah

Zdjęcia: Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline