Dom marzeń na wyspie Sylt

Simone i Thorsten Schröderowie mieszkają tam, gdzie inni spędzają wakacje. Niemiecką wyspę Sylt położoną na Morzu Północnym nazywają swoim drugim domem.

Westwing-Sylt-wizyta
Westwing-Sylt-kosze-wizyta

Odkąd w 2012 roku para odwiedziła wypę w czasie wakacji, kupno nieruchomości na Sylcie stało się ich marzeniem. Wypatrzyli nawet dom, który spełniał wszystkie ich oczekiwania: położony nad wodą i nieskończenie piękny. Simone przyznaje, że nocami zakradała się do przydomowego ogrodu i oglądała posiadłość.

Westwing-Sylt-wizyta-2
Westwing-Sylt-wizyta-2b

Para udała się także od razu do miesjcowego agenta nieruchomości, gdzie okazało się, że… dom jest już sprzedany. Simone i Thorsten trafili na listę oczekujących.  Dwa lata później zadzwonił telefon. „Nie mogliśmy uwierzyć w swoje szczęście. Zapytano nas, czy ciągle jesteśmy zainteresowani“ – wspomina Thorsten i rozgląda się po salonie. Pokój utrzymany w typowym dla Syltu stylu połączony jest z jadalnią. Podłoga z kamienia i sufit z jasnych desek tworzą przyjemną, nadmorską atmosferę.

Westwing-Sylt-wizyta-3

Simone najbardziej podoba się kominek z 1856 roku i gzyms udekorowany miętowymi płytkami oraz ceramicznym aniołem. „Ten kominek zobaczyłam podczas jednej z tych nocy, kiedy przychodziłam tu na zwiady, i jeszcze mocniej pokochałam ten dom“.

Westwing-Sylt-wizyta-4
Westwing-Sylt-wizyta-3a

Wnętrza domu nie są pozbawione humoru. W sypialni dla gości ścianę zdobi ceramiczna owieczka, a szczątki statku i driftwood, czyli drewno osmagane wiatrem i wyrzeźbione wodą, jakie można znaleźć na plaży, dodają jej niepowtarzalnego uroku. Naturalna, jasna podłoga pięknie komponuje się z białymi ościeżnicami okien wyposażonych w typowe dla tutejszego stylu metalowe haki i klamki.

Westwing-Sylt-wizyta-5
Westwing-Sylt-wizyta-5a

Tak jak w domu w Wetzlar niedaleko Kolonii, tak i tutaj Simone i Thorsten zajmują dwie sypialnie. Mają cztery psy, dwa z nich, Lasse i Mister Lehmann śpią w sypialni Simone, a Lotte i Louis – w sypialni Thorstena. Para ma bzika na punkcie zwierząt. W 2012 roku Simone założyła organizację „DGSH e.V.“  poświęconą bezpieczeństwu psów głównie w Transylwani. Jej mąż bardzo ją wspiera i założył kolejną organizację charytatywną dla zwierząt „Tierwohltäter“.

Westwing-Sylt-wizyta-6
Westwing-Sylt-wizyta-6b

W piwnicy domu znajdziemy dużą szafę, łazienkę i saunę. Na parterze: garderobę, łazienkę dla gości i sypialnię. Na poddaszu znajduje się biuro i kolejna sypialnia. „Architekci i stolarze z Syltu mają wyjątkowy talent do wykorzystywania pełnego potencjału pomieszczeń“ – zachwala Thorsten. „Każdy pokój został wyposażony w wbudowaną szafę. Dokupiliśmy kilka szmaragdowych dodatków, także chińską weselną szafę, która doskonale uzupełnia ten styl“.

Westwing-Sylt-wizyta-7

Bliskość Danii stała się dla pary inspiracją. W pokoju Simone znalazły się lampy zaprojektowane przez Arne Jacobsena – stylowy prezent od męża.

Westwing-Sylt-wizyta-8

„Wciąż nie możemy uwierzyć, że mamy tak wspaniały drugi dom. Chętnie odwiedzamy wyspę: z czterema psami i bez żadnego bagażu!“

Zdjęcia: Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline