Dom z widokiem na Corcovado

W wyjątkowym, trzypiętrowym domu w brazylijskim Rio de Janeiro główną rolę odgrywa… widok. Zapraszamy do tego luksusowego apartamentu, gdzie każdy zakamarek wydaje się przesycony rytmem bossa novy.

westwing-rio-de-janeiro-dom-8

Dom projektu architektów ze studia Arthura Casasa, położony pomiędzy Baía de Guanabara i Pão de Açúcar – dwoma ukochanymi przez turystów miejscami, w piękny sposób łączy malownicze otoczenie z nowoczesnym designem.

westwing-rio-de-janeiro-dom-kolaz

Pokoje dla gości wypełniają jasne barwy. Architekci przedzielili przestrzeń pierwszego piętra szklanymi ścianami tak, by nikomu, nawet tym, którzy właśnie zażywają kąpieli w łazience, nie umknął zapierający dech w piersiach widok na górę Corcovado.

westwing-rio-de-janeiro-dom-5
westwing-rio-de-janeiro-dom-4

Drugie piętro to jeden pokój łączący kilka stref: strefę kuchni, biura, salonu i balkonu. Tu także można podziwiać wyważone, harmonijne połączenie kolorów ziemi i bieli. Wnętrze przepełnia atmosfera spokoju. Nad wszystkim czuwa widziany przez ogromne okno Chrystus Odkupiciel.

westwing-rio-de-janeiro-dom-7
westwing-rio-de-janeiro-dom-6

Meble zaprojektowane przez Sergia Rodriguesa i Jean Gillon pozwalają cieszyć oczy organicznymi kształtami i naturalnymi materiałami. Piękne i stylowe elementy ceramiczne sprawiają, że można poczuć się tutaj jak w domu przy plaży. Trzecie piętro to oaza spokoju: korzystając z prywatnego SPA możemy podziwiać słońce zachodzące nad Morro da Urca. Dzięki strategicznie rozplanowanej roślinności nie dosięgnie nas tu żadne wścibskie spojrzenie. Tutaj człowiek jest sam na sam z otoczeniem.

westwing-rio-de-janeiro-dom

Brazylijskie wpływy, naturalne materiały, inteligencja, prostota, smak i piękno – to wszystko sprawia, że ten trzypoziomowy dom w Rio de Janeiro to kwintesencja wnętrzarskiej poezji.

Zdjęcia: Studio Arthur Casas

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline