Fioletowe dekoracje świąteczne jak z bajki

Fiolet, kolor, który kojarzy nam się z władzą i powagą. Nam kojarzy się z adwentem. Nie znaczy to jednak, że w Boże Narodzenie trzeba z fioletu rezygnować. Oto dowody, że fioletowe dekoracje świąteczne wnoszą do wnętrza szyk i elegancję.

W tym domu fiolet jest stałym elementem przestrzeni: obicia w tym kolorze mają sofa, pufy, takie są też poduszki… Fiołkowe dodatki pojawiły się zatem naturalnie, jako dopełnienie wnętrza, jako kontynuacja, a wraz z nimi świece, bombki i wstążki.

fioletowe dekoracje świąteczne
Nele Braas/Picture Press/East News

Fioletowe dekoracje świąteczne to nie tylko stroiki i bombki. Ozdobą wnętrza są również ustawione pod choinką prezenty. Autorką tych mogłaby być sama Maria Antonina. Wytworny papier ze srebrnym ornamentem doskonale komponuje się z szeroką fioletową wstążką, którą w centralnym miejscu wieńczy medalion z wizerunkiem „pałacowych” głów…

pomysły na fioletowe dekoracje świąteczne
Gabi Zimmermann/JVS/East News

Złoto i fiolet. Oto, co może wyniknąć ze spotkania dwóch kolorów władzy: wspaniała uczta. Fiolet tonuje złoto zastawy, minimalizuje ryzyko przepychu, a złoto dodaje fioletowi blasku i świeżości. A na środku – zamiast kwiatów – wieniec z fioletowych hortensji. Szykuje się naprawdę niecodzienne przyjęcie.

jak udekorować świąteczny stół
Peter Garten/Picture Press/East News

Żeby ożywić wianek z suszonych ziół, wystarczy kilka kolorowych akcentów. Na przykład fioletowe dekoracje świąteczne w postaci bombek. Zobacz, jak wspaniale odbija się w nich światło świec!

pomysły na dekoracje świąteczne
Uwe Schiereck/Picture Press/East News

Wieniec, który zdobi kominek został ozdobiony bombkami w kilku fioletowych odcieniach – od ciemnego różu przez purpurę po barwę fiołków, które korespondują z barwami najbliższego otoczenia. Dzięki temu fioletowe dekoracje świąteczne dodają aranżacji lekkości.

fioletowe ozdoby bożonarodzeniowe
Nele Braas/Picture Press/East News

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline