Z wizytą u Elise

Wiek i cena nie są ważne. Ważna jest opowieść, jaką kryje w sobie dany przedmiot. W domu Elise Simian Karsenti – dyrektor stylu francuskiego Westwing – jest miejsce tylko dla rzeczy osobliwych. Gromadzi je od lat i latami oswaja. Poznaj przepis na domowe wnętrze według Elise.

1-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_19

Opisz nam swoje mieszkanie

Mój dom jest heterogeniczny. To określenie najlepiej oddaje jego charakter i styl. Miks lat 50., współczesności, antyków, nowoczesnych sprzętów i mebli, które można odkryć w antykwariatach lub na pchlich targach. Kolaż na ścianach – mapy, obrazy, fotografie, rysunki… Do tego mała kolekcja motyli w ramkach. Całe mieszkanie to ten sam wszechświat – charakter przestrzeni jest wspólny dla wszystkich wnętrz, a jednocześnie bardzo wyjątkowy…

2ab-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_21

 Na czym polega ta wyjątkowość?

Wszystkie przedmioty i meble, niezależnie od metryki, mają własną historię lub kojarzą się z jakąś opowieścią. Są ważne dla wszystkich członków mojej rodziny, są z nami związane. To przedmioty „nasze”, oswojone. Są najlepszym przepisem na dom – idealne miejsce do życia. Daleko nam do zdyscyplinowanych skandynawskich wnętrz, lubimy gromadzić przedmioty z historią.

3ab-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_4
4ab-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_12

A skąd upodobanie do koloru?

Moim zdaniem kolory są synonimem życia. Nie wyobrażam sobie wnętrza bez nich. Barwy są jak słowa – to one mają opowiadać historię i przekazywać uczucia, one są moim sposobem na wyrażanie siebie i własnych emocji. Ściany mojego domu są białe, a „nośnikami” kolorów są meble, sprzęty i różne akcesoria. Jest jak w galerii sztuki – kolorem zaznaczam w mieszkaniu to, co chcę wyeksponować.

5ab-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_3

Twoje ulubione przedmioty?

Jestem przywiązana do wszystkich przedmiotów, które są częścią mojego świata. Szczególnie bliska jest mi jednak komoda, która stoi w sypialni. Teraz jest niebieska, ale jej kolor może się zmienić, bo zależy on od moich potrzeb i inspiracji.

6AB-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_13

Najważniejsze zasady urządzania wnętrz?

Jestem zdecydowaną przeciwniczką dyktatu jednego stylu. Uważam, że style trzeba mieszać, podobnie jak kolory. Nie potrafiłabym ograniczyć się do jednego nurtu. To oznaczałoby dla mnie rezygnację z kreatywności. Lubię zmieniać style i kolory oraz tworzyć w mieszkaniu różne stylistyczne „zatoki”. Dla mnie nie ma dobrych lub złych aranżacji. Zasada jest jedna – czy tego chcemy, czy nie – aranżacja wyraża osobowość właściciela i odzwierciedla jego charakter.

7AB-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_16

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline