Inspirujące scandi

Wnętrze pełne blasku

Po pierwsze – jasna tonacja: wygodna jasna sofa, jasne ściany, bielone deski podłogowe. A i tak wnętrze jest przytulne, kobiece i przyjazne! Ocieplają je tkaniny: biały puchaty dywan i poduszki. Sam wdzięk.

1

„Nie lubię stać w miejscu – mówi Anja. – Od czasu do czasu muszę coś zmienić. Eksperymentuję z fryzurami, ubraniami. Lubię nowinki… To wyraz ciekawości świata”. Te same zasady stosuje w domu. Zdaniem blogerki wnętrze, w którym mieszkamy, powinno być wyjątkowe i niepowtarzalne.

2

W domu Anji z łatwością znajdziemy ślady poprzednich domowych aranżacji. Na tym również polega urok przestrzeni, którą kreuje właścicielka. Anja nie zrywa z przeszłością, nie wyrzuca przedmiotów, ale próbuje znaleźć dla nich nowe miejsce. Ma intuicję i zmysł estetyczny. W przedpokoju nowe miejsce znalazła stara szafa pomalowana na kolor turkusowy.

Wcześniej Anja i jej mąż mieszkali w Monachium. W okolice Kolonii sprowadzili się osiem lat temu. „Kiedy usłyszałam, że mąż szuka domu pod Kolonią, pomyślałam
»wszędzie, tylko nie tam« – śmieje się Anja. Kiedy jednak weszłam do tego domu, wiedziałam, że to jest to, czego szukamy. To była miłość od pierwszego wejrzenia!”.
Każdy, kto przekracza próg ich mieszkania, poczuje się jak w Sztokholmie lub Kopenhadze. Anja doprowadziła scandi do perfekcji. Nie tylko pod względem estetycznym, ale również funkcjonalnym. Jako matka trzech córek chciała, by wnętrze było również wygodne i przytulne.
Ważne są przedmioty osobiste i pamiątki – to one sprawiają, że przestrzeń nabiera indywidualnego charakteru. Świeczniki, wazony, grafiki, przedmioty małe i duże; wyłącznie dekoracyjne i takie, które pełnią także funkcje użytkowe – wszystkie są elementami kompozycji.
„Kocham Nowy Jork” – mówi Anja. Stara się bywać tam chociaż raz w roku, a z każdego wyjazdu przywozi do domu nową pamiątkę, np.: plan stacji metra, miniaturową drewnianą wersję miasta, śmieszne drobiazgi – wszystko to doskonale wpisuje się w domową stylizację.

3

„Inspiracją są dla mnie magazyny wnętrzarskie, Instagram i podróże. Często jeżdżę po świecie i cieszę się na myśl, że po powrocie do domu znów będę mogła w nim coś zmienić. Lubię też kino, film” – mówi Anja. Pasjonatka blogów od sześciu lat prowadzi własny blog, który dla jego czytelniczek jest źródłem inspiracji. Nie tylko w dziedzinie wystroju wnętrz – robi zdjęcia w trakcie swoich podróży, dzieli się przepisami kulinarnymi i odkryciami modowymi. Czytelniczki doceniają oko Anji, jej wyczucie stylu, dbałość o szczegóły.

4-zbliz_enie-na-włas_cicielke_-domu-i-kwiaty-w-poziomie

„Jeśli wpadnie mi do głowy jakiś pomysł, muszę natychmiast wcielić go w życie! Nie lubię czekać!”.

5
6

Anja uważa, że w domu zawsze powinny być świeże kwiaty. Jej ulubione to tulipany, hiacynty, magnolie, hortensje, peonie i jaskry.

7

W skandynawskim wnętrzu nie może zabraknąć mebli z drewna i wikliny w naturalnym kolorze. Przedmioty można wykorzystać w różny sposób – puf może być podręcznym stolikiem lub tacą, w koszu można schować pled lub poduszki. Ważne, żeby kompozycja była spójna kolorystycznie.

Nowoczesna koza z paleniskiem za szybą, drewniana skrzynka na owoce w roli pojemnika na szczapy drewna. „All is pretty” – głosi Andy Warhol z plakatu na ścianie. To chyba najlepsze określenie domu Anji.

8

Często nie doceniamy siły koloru. Tymczasem wystarczy mały akcent, by osiągnąć wielki efekt. We wnętrzu urządzonym na biało może to być np. misa z owocami. Ceramiczne skarby na kuchennych półkach to wspomnienia z podróży, które są częścią życia rodziny.

Anja i jej mąż celebrują każdą wspólną chwilę. Łączy ich hobby – z podróży przywożą do domu kamienie w kształcie serca. O życie trzeba dbać…

9

Co za konsekwencja! Tylko trzy odcienie: ciepły brąz drewna, biel i czerń. Deseni może być za to wiele: geometryczne, cętki, paski, jodełka… I wszystko pasuje!

10a

„Jeden z moich ulubionych zestawów: biały, czarny i różowy – mówi Anja. Myślę, że róż w połączeniu z duetem biel-czerń zawsze dobrze wygląda. W ogóle uważam, że pastelowe dodatki doskonałe odświeżają każde wnętrze”.

12

„Pokój najstarszej córki, która ma coraz więcej do powiedzenia… O tym, co zmienić decydujemy razem – mówi matka. Czasem zdarza się, że niektóre przedmioty znikają z salonu i… gdzie je znajduję? Właśnie tu”.

11

 

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline