Kolory w mieszkaniu — paryskie inspiracje

Umiejętnie dobrane kolory to klucz do udanej aranżacji. Tę zasadę wyznaje również Marie Peltier, paryska architektka i dekoratorka wnętrz. Przez długi czas mieszkała w popularnej dzielnicy artystów Le Marais. Niedawno przeprowadziła się do kamienicy położonej w samym sercu miasta, tuż przy Pont Neuf. Artystyczne zamiłowanie do eksperymentowania z kolorem wciąż jednak jej towarzyszy.

jak stosować kolory w mieszkaniu

W mieszkaniu Marie nie brakuje dzieł sztuki, pamiątek i bibelotów. Uwagę przykuwają wszechobecne książki i wyraziste akcenty kolorystyczne. Z okien widać Sekwanę, czubek wieży Eiffla i klasyczne fronty kamienic, a w środku w podziwiamy elegancką, ale pełną oryginalności aranżację.

paryski apartament nad Sekwaną
Marie Peltier

Architektka przekształciła apartament w starej kamienicy w przytulne gniazdko dla całej rodziny. Indywidualny styl gospodyni ujawnia przywiązanie do nietypowych dodatków. Fioletowa kanapa? Skóra tygrysa? Ryzykowne, ale tutaj działa.

wyraziste kolory we wnętrzach

Wszystkim miłośnikom ekscentrycznych wnętrz Marie radzi: „Trzeba być odważnym! Popatrz na swoje mieszkanie i wybierz jeden pokój, w którym zastosujesz wyraziste kolory i połączysz je ze sobą w nietypowy sposób. Ja wybrałam pomieszczenie, w którym nie spędzam wiele czasu – przedpokój. W salonie mocniejsze akcenty kolorystyczne zastosowałam z dużo większą ostrożnością”.

mocne kolory we wnętrzach
kolorowy salon_inspiracje

Salon ożywiają kolorowe tkaniny, kwiaty i fioletowe meble. Interesująco prezentuje się pawie krzesło. Siedząc na nim, można podziwiać Sekwanę. Duża roślina doniczkowa optycznie dzieli pokój na dwie części.

aranżacja z kolorem
oryginalne dodatki do mieszkania

Marie uwielbia czytać. Na półki na książki natrafiamy w praktycznie w każdym zakątku jej mieszkania. Największe wrażenie robią te umieszczone na jednej ze ścian salonu. Jeśli brakuje Ci pomysłu na zaaranżowanie domowej biblioteczki, przyjrzyj się imponującemu regałowi Marie.

kolorowe wnętrze z charakterem

Zdjęcie i materiały wideo: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline