„La petite“ loft

O pasjach związanych z modą, urodą i stylem życia pisze codziennie w autorskim blogu „La petite“. Teraz Olga Arnold z Monachium odkryła przed nami jeszcze jeden talent – wnętrzarski. Zaprosiła „Westwing“ do swojego domu i podpowiedziała, jak urządzić wnętrze dla dwojga.

To już prawie zasada, że osoby, które stylowo się ubierają, mają stylowe mieszkania. Potwierdza to przykład Olgi, która prowadzi blog modowo-urodowy (dzieli się też przepisami kulinarnymi). Razem z mężem mieszka w dwukondygnacyjnym mieszkaniu, w sercu Monachium. (Blog „La Petite“ powstaje właśnie w tym pokoju. Pod spadzistym dachem). „Nasze mieszkanie znajduje się w dawnym zakładzie ślusarskim, który został zaadaptowany na lokale mieszkalne – mówi Olga. Budynek jest stary i ma klimat. Bardzo lubię to miejsce. Na pierwszym piętrze mamy pokój dzienny, sypialnię i gabinet. Na poddaszu, dużym i przestronnym, mamy kuchnię, biuro i taras“.

01_La-petite-loft-foto

Cecha charakterystyczna stylu Olgi to miks różnych wpływów. Właścicielka lubi „mieszać“, łączy style, trendy, tendencje: przy biurku – klasyki dizajnu (nowoczesne „eamesy“, gabinetowe chesterfieldy). Mile widziane są też akcenty azjatyckie. W ten sposób można połączyć w przestrzeni pierwiastek jing i jang, stworzyć wnętrze „koedukacyjne“.

02_La-petite-loft-foto

„Inspiracji często szukam w filmach i serialach. Jeśli coś mi się spodoba, staram się zinterpretować to na swój sposób. Salon na przykład urządziłam zainspirowana mieszkaniem Teda z serialu <<Jak poznałem waszą matkę>>,
bo uwielbiam męskie lofty z polotem. Podobają mi się też mieszkania Dana Humphreya z << Plotkary>> i Carrie Bradshaw z <<Seksu w wielkim mieście>>“.

03_La-petite-loft-foto

„Żeby urządzić mieszkanie dla dwoja, trzeba iść na kompromis, brać pod uwagę upodobania partnera. Każdy kąt musi być po trochu kobiecy i męski – mówi Olga . Czasem trudno sprostać gustom – dodaje, tym bardziej, że dla mojego męża mieszkanie też jest bardzo ważne. Dlatego zawsze słucham jego opinii“. Niektóre meble właściciele robią sami. Najczęściej w weekendy poświęcają czas by dać drugie życie meblom z historią. Tak powstał np. stolik z europalet, szafa…

04_La-petite-loft-foto
05_La-petite-loft-foto

Kuchnia i jadalnia to jedna przestrzeń: królestwo Olgi, która często urządza przyjęcia dla rodziny i przyjaciół. „Gotuję z rozmachem – mówi- więc za każdym razem mogę spontanicznie zaprosić na kolację przyjaciół. Wielki stół i duża lodówka są dla nas koniecznością“. Wokół stołu – kultowe krzesła Eamesów.

06_La-petite-loft-foto

Kredens w stylu shabby chic jest wystarczająco pojemny, by Olga mogła trzymać tu wszystkie swoje skarby: porcelanę, szkło, a także książki kucharskie. Przeszklenia dodają wnętrzu uroku i są źródłem świetlnych refleksów.

07_La-petite-loft-foto

Klosze z przezroczystego szkła to jeden z ulubionych motywów stylistycznych Olgi. Blogerka z upodobaniem zamyka pod kloszami kwiaty albo ładne przedmioty, tworząc autorskie kompozycje.

08_+La-petite-loft-foto

Strefa kuchni ograniczona jest do dwóch modułów: prostej wyspy oraz blatu roboczego. Reszta urządzeń została wbudowana w ścianę.

09_La-petite-loft-foto

Kolejny kobiecy zakątek: martwa natura z dynią i jabłkami… Ciepły, kolorowy akcent wnętrza.

10_La-petite-loft-foto

Wielkim atutem mieszkania jest ogromny taras, który służy nie tylko za pokój letni, ale jest też… mini-ogrodem. Trochę japoński w stylu, jest miejscem, gdzie właściciele sadzą np. truskawki, pomidory koktajlowe, zioła, maliny, agrest, porzeczki… Od wiosny do jesieni z salonu właściciele wychodzą „na grządkę“…

11_La-petite-loft-foto

Na okres zimowy wystawa się zmienia: Olga umieszcza w akwariach, pod kloszami i w szklanych pojemnikach szyszki, świece, laski cynamonu…

12_La-petite-loft-foto

Sypialnię urządzono skromnie, ale bardzo stylowo. Najważniejszym meblem jest stare mosiężne łóżko, które odpowiada za klimat wnętrza. Szafki nocne z przezroczystej pleksi nie są żadną konkurencją. „Nie lubię natłoku, zbyt wielu mebli i sprzętów. Przestrzeń wokół nas powinna być niezagracona. Wtedy jest przyjazna“ – twierdzi właścicielka.

13_La-petite-loft-foto

Pluszaki z dzieciństwa męża Olgi przeprowadziły się z pudełek na strychu do sypialni. Podobnie jak stare fotele. „W naszym mieszkaniu najbardziej lubię to, że są w nim rzeczy stare i nowoczesne“ – mówi Olga. Charakter miejsca kształtuje się z czasem, jak charakter człowieka. To musi trwać“.

14_La-petite-loft-foto

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline