Z wizytą u Madame Lili

Lilly Malta Varella, właścicielka sławnego baru Drosophyla w São Paulo, to wyśmienita kolekcjonerka starodawnych dekoracji. Podczas krótkiej, ale bardzo inspirującej wizyty w jej domu, staje się jasne, że jej pasja do wyjątkowych przedmiotów przekracza dziedzinę akcesoriów i dodatków. Duże i małe skarby wypełniają dom Lilly – dzięki nam możesz dokładnie obejrzeć ten niezwykły, kolorowy świat.

westwing-lilly-malta-varella-wizyta
Kolorowy świat Madame Lili

Mieszkanie Lilly znajduje się na 23 piętrze budynku w dzielnicy Bela Vista w São Paulo. Już podczas pierwszych odwiedzin Lilly nie mogła oprzeć się jego urokowi. Lilly i jej mąż, socjolog Tom Dwyer, nie mieli wątpliwości: to była miłość od pierwszego wejrzenia! Od tamtego czasu minęło 20 lat, ale Lilly wciąż opowiada o mieszkaniu z błyskiem w oku: „Wszystko mi się tutaj podoba. A zwłaszcza widok!”.

A co to za widok! Przez trzy ogromne okna można podziwiać panoramę miasta. Nie tylko w nas ten obraz budzi poetyczne skojarzenia. „Przez okna widzę niezwyczajne morze – rozmarza się Lilly – morze betonu, nie wody”!

westwing-lilly-malta-varella-dom

Poza panoramą miasta nasz wzrok przyciągają tysiące znaczących detali. Trudno skupić się na jednym. Z pomocą pospieszyła nam gospodyni, która z właściwą sobie swadą opowiedziała nam o kilku wyjątkowych przedmiotach oraz powodach, dla których znalazły się w tej niezwykłej kolekcji.

„Byłam kiedyś na kiermaszu przy alei Tiradentes i zobaczyłam tego konika. Zakochałam się w nim! Mam też wózek barowy z lat dwudziestych i lampę szpitalną. Nie przypuszczałam nawet, ze ktoś może sprzedawać takie rzeczy”!

westwing-lilly-malta-varella-dom-2

180 metrów kwadratowych mieszkania oferuje wiele niespodzianek. Nietypowe ściany w kuchni, banany zwisające z sufitu i szafki pełne osobliwości tworzą ciekawą mieszankę – tak niezwykłą, jak sama Lilly.

westwing-lilly-malta-varella-dom-3
westwing-lilly-malta-varella-wizyta-2
Spotkanie przy kawie inne niż wszystkie – tylko w domu Madame Lili!

Nawet łazienka nie wygląda zwyczajnie. Żeby dokładnie obejrzeć wszystkie obrazki, figurki, świecidełka i dekoracyjne cudeńka, musielibyśmy w niej spędzić dobrych kilka godzin.

westwing-lilly-malta-varella-dom-4

W barze Lilly, noszącym wdzięczną nazwę Drosophyla, także nie brakuje dziwnych rzeczy. „Regularnie uzupełniam barową kolekcję, ale delikatniejsze przedmioty trzymam w domu. Nie rozstaję się także z rzeczami, które mają ciekawą historię lub wiele dla mnie znaczą”.

westwing-lilly-malta-varella-dom-5
Lilly i jej kolekcja kapeluszy pochodzących z różnych stron świata.

Kolekcjonerka wyjaśnia także, za co lubi swój salon: „Uwielbiam tu przebywać ze względu na miękkie światło, jakie wypełnia ten pokój. Siadam sobie na sofie, czytam książki i magazyny, a każdy tekst i każde zdjęcie poszerza moje horyzonty”.

westwing-lilly-malta-varella-dom-6

Styl Madame Lili to zaprzeczenie znanego „mniej znaczy więcej”. Tu każdy dodatkowy przedmiot sprawia, że dom staje się piękniejszy. Lilly uważa, że życie powinno być zabawą, dlatego unika wszystkiego, co powszechne i oczywiste.

westwing-lilly-malta-varella-dom-7

Wychodząc od Lilly wspominamy maksymę: mój dom jest moim światem! Świat Lilly z pewnością jest magiczny i niezwykły, tak jak jej mieszkanie.

Zdjęcia: Mayra Azzi

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline