Berliński loft w stylu industrialnym

Trzy skrzynki z narzędziami, prawie kradziony pies i surowy design. Dziwne połączenie? Nie, typowe dla Marcela Grafa!

industrialny loft w berlinie


Marcel mieszka na ulicy. No, może nie całkiem, ale prawie. Loft dyrektora firmy Barefoot Living jest na tyle wyjątkowy, że kupił go od razu. Dlaczego? Głównie z powodu dużego okna, które umożliwia przechodniom zobaczenie niemal wszystkiego, co jest w środku, a Marcelowi zapewnia idealny widok na całą dzielnicę Prenzlauer Berg.

mieszkanie dyrektora Barefoot Living


Kto jeszcze tu mieszka? Suczka Marcela Molly, która najpierw należała do jego wujka, znanego niemieckiego aktora Tila Schweigera. Marcel miał się nią krótko zaopiekować, ale potem nie chciał jej oddać i od tej pory są nierozłączni.

Marcel i Molly mieszkają tu dopiero od czterech tygodni. Marcel wciąż nie może się nacieszyć dużym oknem na ścianie frontowej. „Wiele osób ma wątpliwości, czy to przypadkiem nie sklep albo salon wystawienniczy” — mówi. Naszemu gospodarzowi zupełnie to nie przeszkadza. Kiedy ludzie z ciekawością zaglądają do środka, Marcel rozmawia z nimi przez otwarte okno, przygotowując obiad.

półki w stylu industrialnym


Co jeszcze rzuca się w oczy (oprócz dużego okna i dużego psa) w domu człowieka, który dzieli się swoją prywatnością z mieszkańcami Prenzlauer Berg? Obok schodów znajdujemy trzy skrzynki na narzędzia przerobione na półki. Wszystkie zrobione przez Marcela. To ważna wskazówka. W tym domu mieszka ktoś, kto ma smykałkę do majsterkowania, nie boi się samodzielnie zdjąć kafelek w kuchni i zastąpić ich płytkami w pięknym oliwkowym kolorze, a nawet potrafi samodzielnie zrobić karnisze.

dom w stylu industrialnym


Też uważasz, że loft naszego gospodarza wygląda niesamowicie? Bo my, tak. Szczególnie, jeśli chodzi o wystrój. Marcel jest dyrektorem firmy Barefoot Living, sprzedającej akcesoria do domu, więc z aranżacją wnętrz ma do czynienia na co dzień. Marka Barefoot Living wyróżnia się charakterystyczną estetyką produktów. Jej wizytówką są przygaszone odcienie niebieskiego lub szarości oraz kolory ziemi. Prosta, ale piękna paleta barw.

aranżacja antresoli
półki kuchenne w stylu industrialnym


Kuchnia Marcela łączy styl industrialny z elementami stylu country. Zwłaszcza w salonie można znaleźć typowe dla Barefoot Living industrialne akcenty. Całość sprawia bardzo subtelne i ciepłe wrażenie. Łatwo poczuć się tu jak w domu. Nie brakuje też mebli unikatowych, takich jak stół kuchenny z 1890 roku, który kiedyś należał do jego babci. Aranżację uzupełniają krzesła w stylu country kupione na pchlim targu. Efekt? Prosto urządzone, ale oryginalne wnętrze z charakterem.

loft w stylu industrialnym
akcesoria w stylu industrialnym


Mieszkaniu Marcela dodają uroku pojawiające się gdzieniegdzie surowe akcenty. Na przykład samodzielnie zrobione meble — kredens w kuchni lub barek w salonie zbudowany ze starego, rustykalnego drewna. Przejeżdżając palcami po blacie można wyczuć wszystkie nierówności, zadrapania i szczeliny. Marcel często tu siedzi, pijąc ulubioną whiskey i patrząc przez okno.

szara sypialnia


Szafa w sypialni również została nieco przerobiona przez Marcela. Zadbał, żeby wyglądała idealnie. „Oryginalne okucia były za małe jak na tak dużą konstrukcję. Szafa prawie sięga sufitu”. Więc Marcel poszedł do sklepu z narzędziami, kupił nowe okucia, przyciął je do właściwego rozmiaru i zamocował w miejsce starych. Karnisze to też dzieło Marcela. Kupił proste żelazne rury i przerobił je na ozdoby okien.

sypialnia w stylu industrialnym

Co sprawia, że Marcel jest w domu szczęśliwy? Muzyka, pies i magiczny widok za oknem. Oczywiście Marcel zainstalował też zasłony, które zapewniają mu nieco intymności, gdy na ulicy robi się zbyt tłoczno. Na szczęście dla niego, ale ze stratą dla przechodniów, którzy uwielbiają podziwiać ten stylowy loft.

Zdjęcia i materiały video: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline