„Design w wielkim mieście”

Jej mieszkanie, w jednej z południowych dzielnic Sao Paulo, ma niespełna 60 mkw., ale jest przepełnione magią przedmiotów. Kiedy Mayra Navarro powie „usiądź wygodnie”, to naprawdę poczujesz się jak u siebie w domu.

Fotografia, dekoracja wnętrz, projektowanie graficzne, projektowanie mebli i przedmiotów użytkowych, tworzenie filmów reklamowych… Wydaje się, że to zbyt wiele dla jednej osoby, ale Mayra w każdej z tych dziedzin sztuki czuje się dobrze. Przez jedenaście lat była stylistką w magazynie „Casa Claudia”. Dzisiaj pracuje jako wolny strzelec w wielu gazetach m.in. „Trappo Bazar”. Współpracuje także z dizajnerską marką Aldi Flosi. Ma 33 lata i gruntowne wykształcenie w zakresu projektowania. Jest absolwentką Wzornictwa Przemysłowego, Belas Artes University oraz studiów podyplomowych z historii sztuki na FAAP w Sao Paulo. Bez projektowania nie wyobraża sobie życia: design nosi w sercu.

1

Przestrzeń odzwierciedla styl i poczucie estetyki właścicielki domu: każdy fragment jest odbiciem duszy gospodyni. Mayra talent odziedziczyła po ojcu – znanym architekcie Décio Navarro. To on znalazł córce to mieszkanie. „Projekt mieszkania jest naszym wspólnym dziełem” – mówi artystka.

2-do-przykadrowania-na-sto_ł-i-lampe_-nad-stołem

Ważny jest najdrobniejszy szczegół: i dekoracja w kształcie owada, który przysiadł na lampie w kuchni, i drewniane zwierzęta, które pilnują książek. To właśnie takie przedmioty tworzą w domu niepowtarzalny klimat.

3
4

Ta toaletka to zarówno miłość Mayry od pierwszego wejrzenia, jak i najstarszy przedmiot w mieszkaniu. Kiedy właścicielka zobaczyła toaletkę, od razu powiedziała byłemu właścicielowi, że bez tego mebla mieszkania nie kupi. Nie było wyboru – toaletka została w domu jako naturalne dziedzictwo. Nie obyło się jednak bez pewnych komplikacji. Mebel miał szerokość 2,15m – to zbyt dużo na nową przestrzeń mieszkania. Potrzebna była „operacja plastyczna”. Toaletkę podzielono na dwie części. Niektóre szuflady pomalowano na dwa kolory (najmodniejszy zestaw barw targów 2014 w Mediolanie). By toaletkę lepiej wyeksponować, zaprojektowano nową ścianę. Przypadkiem podczas renowacji zbiło się lustro od toaletki. Niezrażona tym Mayra, z determinacją przystąpiła do poszukiwań nowego: udało się znaleźć niemal taką samą lustrzaną szybę vintage, o grubości siedmiu milimetrów i wszystko znów wyglądało jak oryginał.

5

Mayra docenia moc pamiątek i ma do nich szczególny sentyment. Jedno z honorowych miejsc zajmuje fotelik z domu Barbie – zabawka z dzieciństwa. Zabezpieczony w akrylowym pudełku, teraz traktowany jest jako symbol kariery właścicielki: „To niemal gwarancja, że będę żyć z projektowania wnętrz” – mówi gospodyni.

6

Kolejny kolaż przedmiotów: dekoracje, inspirujące książki, zabawki. Swoiste symbole osobowości i stylu właścicielki mieszkania. Każdy z tych przedmiotów ma swoją historię, zestawione razem tworzą całą opowieść.

7

Mieszkanie Mayry jest świetnym przykładem optymalizacji przestrzeni. Wykorzystano niemal każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Zamiast typowych drzwi, wstawiono przesuwne, a tam gdzie można było sobie na to pozwolić, wcale nie wstawiano drzwi.

9

Wezgłowiem łóżka w sypialni jest drewniana płyta o podobnym odcieniu co podłoga. Taki zestaw barw wycisza wnętrze i daje wrażenie przytulności.

„Miło jest wspominać przyjemne chwile. Dlatego wyjątkowo lubię przedmioty, które przywołują pozytywne skojarzenia. Myślę, że zapewnia nam to komfort emocjonalny każdego dnia”.

10Mayra-Navarro

Żółte ściany w łazience tworzą radosny nastrój wnętrza i dodają mieszkańcom energii na każdy dzień. Właścicielka zawsze chciała mieć jasną, słoneczną łazienkę. Wpadające światło upodabnia wnętrze do SPA.

11

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline