Mieszkanie kolekcjonera: inspiracje vintage

Znudził Ci się skandynawski minimalizm? Mieszkanie projektanta Jamesa van der Veldena to jego całkowite przeciwieństwo! Już od progu towarzyszą nam tu sentymentalne nuty „To love again” Diany Ross. Cóż, pan domu lubi nie tylko z nostalgią spoglądać przeszłość, ale też rzadko rozstaje się ze starymi rzeczami. Jak wygląda dobrze urządzone mieszkanie kolekcjonera?

Amsterdam mieszkanie styl vintage

Jamesa fascynują rzeczy, których nikt nie chce. Na przykład stary garaż. Poprzedni właściciel długo nie mógł go sprzedać. James nie miał samochodu, ale zdecydował się go kupić i rozbudować tak, aby nadawał się na mieszkanie dla jego dziewczyny i synka Archiego.

styl kolonialny i vintage w mieszkaniu

Wstawił kilka ścian, zamówił piękne drzwi w zielonym kolorze, położył drewnianą podłogę i dobudował drugie piętro. Gdyby porównać jego dom do obrazu, otrzymalibyśmy utrzymane w ciemnej tonacji tło poprzetykane akcentami w stylu vintage i kolonialnym. Nie brakuje tu przedmiotów absolutnie wyjątkowych, takich jak stare kufry i walizki, komiksy czy sztuczne ptaki.

styl kolonialny i vintage w mieszkaniu

Poszczególne pomieszczenia usytuowane są na kilku poziomach i łączą się ze sobą. Przez otwartą kuchnię (z oknami wychodzącymi na ulicę) przechodzimy do znajdującej się poziom niżej jadalni, a następnie do długiego korytarza, z którego można dostać się do pokoju dziecięcego lub salonu. Jest tu tyle ciekawych rzeczy, że aż nie wiadomo, w którą stronę patrzeć. James przyznaje, że większość z nich kupił. Często wyszukał z myślą o klientach, a potem postanowił zatrzymać.

tropikalne inspiracje w pokoju dziecięcym

Ciekawostka: wejście do łazienki zostało ukryte za dużym plakatem filmowym. Zasłoniętych nim drzwi nie można znaleźć (nie widać ani klamki, ani framugi), o ile o przejściu nie poinformuje sam gospodarz.

łazienka w stylu kolonialnym

Łazienka jest z resztą równie oryginalna, co pozostała część mieszkania. Obite czerwoną tkaniną ściany, szafki z ciemnego drewna i stylizowana umywalka tworzą wyjątkowy klimat.

styl industrialny i stare dodatki

Po wizycie u Jamesa wszystko staje się jasne: nie ważne, ile masz lat, jeśli kolekcjonowanie jest Twoją pasją, nie wyrzekaj się jej urządzając mieszkanie! Wnętrze powinno być urządzone z humorem i nieustannie zaskakiwać!

stare meble w nowoczesnym wnętrzu
elegancka sypialnia

Zdjęcia i materiały wideo: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline