Wiedeńskie mieszkanie w stylu skandynawskim

Wiedeń to miasto o wielu twarzach. Jedyne w swoim rodzaju, romantyczne i po prostu bardzo przyjazne. Od dawna zamierzaliśmy je odwiedzić. W końcu się udało! Właśnie wróciliśmy z Austrii i przywieźliśmy ze sobą garść inspirujących pomysłów na aranżacje mieszkań! Oto jeden z nich.

w domu u Caroli Pojer

Czy wpis na portalu społecznościowym można uznać za poezję? W przypadku Caroli Pojer jak najbardziej! Autorka bloga „Vienna Wedekind” to prawdziwa artystka. Wszystko, od jej wpisów na Instagramie, przez bloga, po ubrania, musi być idealne. Oczywiście mieszkanie też.

wiedeńskie mieszkanie w stylu skandynawskim

Już przy wejściu Carola częstuje nas tradycyjnym sokiem morelowym i przedstawia swojego psa, Mattiego, który niemal idealnie wtapia się w monochromatyczne tło. Mieszkanie Caroli tonie w bieli, jak na aranżację w stylu skandynawskim przystało. Jasne wnętrze jest szczególnie atrakcyjne zimą, kiedy za oknem brakuje słońca.

nowoczesne mieszkanie w Wiedniu

Połączenie skandynawskiego designu i klasycznej elegancji dało wspaniały efekt. W minimalistyczny styl wpisują się zwłaszcza subtelne dodatki. Wieszak na kółkach zamiast szafy? Skóra zamiast dywanu? Czemu nie!

nowoczesne mieszkanie w stylu skandynawskim Wiedeń

Scarlett Johansson spogląda na nas badawczo ze zdjęcia. Obok zawieszone są inne fotografie. Wszystkie oprawione w wyraziste, czarne ramy. Galeria nieustannie się rozrasta.

nowoczesne mieszkanie w wiedniu

blogerka z Wiednia

Przygotowując stylizację, blogerka ogranicza się do ubrań w trzech kolorach, i tę samą zasadę stosuje, urządzając dom. Intuicja i dekoratorskie zacięcie pozwalają jej osiągnąć harmonijny efekt. Mieszkanie czaruje lekkością i symetrią. Dokładnie tak, jak wiersz.

jak mieszkają Austriacy

modne dodatki

Zdjęcia i materiały video: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline