Paryskie mieszkanie z rustykalną nutą

Pihla, właścicielka tego uroczego mieszkania mówi o nim „wiejskie zacisze w środku miasta”. W samym sercu Paryża fińska dziennikarka i modelka odnalazła to, co najlepsze w obu światach. Cóż, brzmi obiecująco…

mieszkanie z nutą vintage

O tym, że nasza gospodyni ma rację, przekonujemy się już po wejściu na dziedziniec dużej kamienicy. Za drzwiami zostawiamy ruchliwą ulicę i rozkoszujemy się relaksującą atmosferą zielonej oazy. Na zadbane klomby cień rzucają dwa budynki. Dawniej należały do klasztoru, w którym mieszkały zakonnice. „Kiedy otwieram bramę i słyszę śpiew ptaków, czuję się, jakbym wyjechała z miasta”— mówi Pihla.

przytulne mieszkanie z nutą vintage

Jasne mieszkanie z rustykalną nutą obfituje w niespodzianki. Pihla lubi łączyć proste, nowoczesne wyposażenie z elementami stylu vintage. Ciemny drewniany stół, staroświeckie fotele czy choćby charakterystyczne kafle i kredens w kuchni wyglądają, jakby zostały pożyczone ze starego domku na wsi. Mieszkanie faktycznie ma duszę. Na każdym kroku znajdujemy też książki. Pihla uważa, że książek w domu nigdy nie za wiele.

nowoczesne wnętrze z nutą vintage
dodatki w stylu vintage

Co w mieszkaniu zwraca uwagę najbardziej? Oczywiście stare, kręcone schody. „Pierwotnie znajdowały się w starym barze i skrzypią tak głośno, że nikt nie może zakraść się na górę niepostrzeżenie”.

stare schody: vintage w domu

Pihla pracuje na co dzień dla fińskiego dziennika. Jak wygląda dla niej idealny wieczór w domu? „Cieszy mnie czas spędzony z rodziną. Lubię trzymać synka na kolanach, siedzieć w fotelu i słuchać ciekawych opowieści”.

jak zaadoptować rustykalne meble

Dlaczego Pihla porzuciła fińską naturę na rzecz tłocznego Paryża? „Już jako mała dziewczynka, miałam przeczucie, że Paryż jest mi przeznaczony”. Pihla przyjechała tu na studia filmowe na Sorbonie i od razu poczuła się jak w domu.

wiejskie meble w nowoczesnym domu

Czego uczy nas historia Pihli? Nie warto wybierać między tradycją a nowoczesnością. Najlepiej zgrabnie połączyć je w jedną całość!

wiejski stół

Zdjęcia i materiały wideo: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline