Aranżacja znad jeziora: nowoczesny dom na wsi

dom nad jeziorem

Nowoczesny dom Claudii Horstmann kojarzy się nieco z wakacjami w Miami. Wbrew pozorom okazała willa w amerykańskim stylu położona jest jednak w małym bawarskim miasteczku Tegernsee, słynącym z pięknego jeziora i zapierających dech w piersiach widoków. Jej minimalistyczny design tworzy wyraźny kontrast z otaczającym budynek wiejskim krajobrazem.

nowoczesna biała jadalnia

Czyste formy, odbijające światło lśniące powierzchnie i wszechobecna biel doskonale harmonizują z betonowymi ścianami. Przez duże, sięgające sufitu okna można podziwiać wspaniałą panoramę jeziora.

akcesoria w stylu nowoczesnym
jak urządzić nowoczesny dom

Poprzedzielana betonowymi kolumnami szklana fasada robi ogromne wrażenie. Wyjątkowy jest też rozkład domu. Przestronna kuchnia płynnie łączy się z sienią, jadalnią i tarasem. Mimo, że wystrój jest dość oszczędny i minimalistyczny, nowoczesny dom Claudii wydaje się być bardzo przytulny.

jak zaaranżować dom nad jeziorem

Surowe, otynkowane ściany mają specyficzną fakturę — w świetle słońca wyglądają, jakby były pomalowane. Lekkie schody wydają unosić się w powietrzu.

kuchnia w stylu nowoczesnym
Nowoczesne schody

W domu mieszka pięcioosobowa rodzina i uroczy pies Lotti. Claudia i jej mąż zakończyli budowę sześć lat temu. Wspólnie szukali architekta, który rozumiałby ich wizję nowoczesnego wnętrza. Musieli też zmierzyć się z wyzwaniem przekonania do swojego projektu lokalnego konserwatora, któremu początkowo nowoczesny dom z dużymi oknami nie przypadł do gustu.

nowoczesny basen w ogrodzie

„Dom jest miejscem, w którym spotyka się cała rodzina. To dlatego zdecydowaliśmy się na otwartą przestrzeń, która kreuje atmosferę wspólnoty. Ciągle jesteśmy razem, odpoczywając, jedząc i gotując” — wyjaśnia Claudia.

nowoczesna aranzacja basenu

W willi nie zabrakło również drobnych bawarskich akcentów. Ułożona na podłodze krowia skóra została zestawiona z dużą srebrną lampą. Takie eleganckie kontrasty pojawiają się tu co chwilę, budując wyjątkowy, przytulny klimat. Do ponadczasowej klasyki można zaliczyć stolik E 1027 z kolekcji ClassiCon zaprojektowany przez Eileen Gray w 1927 roku. Stylowy mebel doskonale wpisuje się w subtelną estetykę wnętrza.

jak urzadzic nowoczesny salon
łazienka w stylu nowoczesnym
Nowoczesna sauna w domu

„Zbudowaliśmy dom, kiedy dzieci były już nieco starsze. Ważna była otwarta przestrzeń sprzyjająca komunikacji, ale zadbaliśmy też, aby każdy miał jakieś miejsce tylko dla siebie” — opowiada Claudia.

nowoczesna aranżacja tarasu

Pokoje trzech córek są usytuowane na dole, na poziomie basenu. Rodzice mieszkają na pierwszym piętrze. Parter zajmuje kuchnia, salon i jadalnia, stanowiące centrum rodzinnego życia. W różnych częściach domu natrafiamy na przytulne kąciki wypoczynkowe, które Claudia tak uwielbia.

aranżacja basenu w stylu nowoczesnym
aranżacja tarasu z widokiem na jezioro

Czas zakończyć naszą wizytę. Nowoczesny dom w amerykańskim stylu okazał się kryć wewnątrz więcej rustykalnej magii niż przypuszczaliśmy. Tradycyjne skosy, drewniane wykończenia i balkony pełne kwitnących pelargonii sprawiają, że piękna willa Claudii wspaniale wzbogaca lokalny bawarski krajobraz.

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline