Nowoczesny loft w Monachium

loft w Monachium

W Monachium nie ma wielu wysokich budynków, ale do mieszkania Ali Zander dostajemy się windą, która wiezie nas najwyższe piętro apartamentowca. Styl, w którym urządzone jest przestronne wnętrze, to mieszanka niezobowiązującego luzu i klasycznej elegancji. „Podoba mi się, że mój dom wygląda jak hotel” — uśmiecha się ironicznie Ala, która zwykle przez trzy tygodnie w miesiącu jest ciągle w drodze, pracując nad nowym projektem.

salon w nowoczesnym lofcie

Urządzone przez Alę mieszkanie jest o tyle fascynujące, że pod pewnymi względami wydaje się stanowić kompletne przeciwieństwo oryginalnej właścicielki. Uwagę przykuwają szafki z ciemnego, tekowego drewna, wytyczona jakby od linjki kuchnia, wbudowane w nisze półki oraz kominek, który oddziela kuchnię od salonu. „Zanim się wprowadziłam, mieszkał tu pewien bogaty kawaler”— wyjaśnia Ala.

jak urządzić modny salon

Ala Zander uważa się za nomadkę. Uwielbia się przemieszczać i marzy o tym, aby pewnego dnia przeprowadzić się do jakiegoś innego kraju. Póki co publikuje zdjęcia z całego świata na swoim instagramowym koncie jako „Travala”. Wiele z nich to projekty, nad którymi pracowała w swojej agencji, ale część pochodzi z jej prywatnych eskapad. Być może to dlatego w mieszkaniu Ali nie ma wielu mebli. Za to jest kilka drobiazgów szczególnie bliskich jej sercu. Na kominku stoi figurka gejszy — prezent od siostry, zapalonej antykwariuszki i właścicielki sklepu z akcesoriami do wyposażenia wnętrz LADOUG. „Uważam, że w mieszkaniu nie powinno być zbyt wielu przedmiotów. Rzadko bywam w domu, ale kocham to miejsce. To bezpieczna przystań w moim burzliwym życiu”.

jak urządzić nowoczesną jadalnię

Co najbardziej lubi w swoim małym sanktuarium? „To, że mogę zobaczyć niebo”. Salon faktycznie jest pełen światła wpadającego przez duże okna, przez które można podziwiać wspaniały widok. „Czasami  Alpy wydają się być na wyciągnięcie ręki”— zachwyca się Ala.

jak zaaranżować kominek

Siedząc przy czarnym stole w jadalni, możemy spoglądać przez okno. Skórzane krzesła i fotel obity tkaniną z tygrysim wzorem dopełniają wyposażenia jadalni. Na półkach można znaleźć popielniczki i świece zapachowe od Versace. To pierwsza marka, którą Ala reprezentowała na początku swojej kariery. Na prawdziwe perełki natrafiamy z resztą w różnych częściach mieszkania. Kto nie zwróciłby uwagi na torebki wiszące na drzwiach balkonowych, udekorowane biżuterią abażury z jedwabiu czy pluszowego tygrysa wygranego podczas Oktoberfestu?

 

 

dekoracje do mieszkania

nowoczesna łazienka

Łazienka bardzo przypomina tę hotelową. Głównie dzięki wpuszczonej w podłogę wannie, saunie i szkalnej ścianie. Ale w pięciogwiazdkowym hotelu napewno nie znaleźlibyśmy pościeli w panterkę. Cóż, ekscentryczne akcenty odzwierciedlają marzycielski charakter Ali…

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline