Pan Dolce Vita

Z wykształcenia dziennikarz, z upodobań kucharz, esteta. Kocha życie. Dobre jedzenie. Piękne przedmioty. Jest przedsiębiorcą, dziennikarzem i autorem książki kulinarnej, którą właśnie wydał. Christian Krabichler trzyma w rękach swoje dzieło:„PUR. Przepisy nowej kuchni niemieckiej”. Odwiedziliśmy go w jego mieszkaniu, w Monachium.

Miejsce jest piękne i prestiżowe: Schwabing to dzielnica Monachium dobrze znana mieszkańcom miasta. Christian wita nas w progu własnego mieszkania w śnieżnobiałej koszuli. Szczerze i życzliwie zapraszając do środka.

1Pan-Dolce-Vita

Pokój dzienny jest w rzeczywistości główną siedzibą właściciela. Wystrój mieszkania to swoiste credo estetyczne: tonacja jasna z przewagą bieli. Ten rygor dotyczy nawet kwiatów: „Kupuję wyłącznie białe kwiaty – mówi Christian. Zazwyczaj są to: dalie, piwonie, hortensje i orchidee”.

Tu nie ma miejsca na przypadek. Widać, że wnętrze urządzała osoba, która posługuje się określonym kluczem stylistycznym: właściciel starannie wybiera meble, głównie w stylu klasycznym i surowo przestrzega zasady: „mniej znaczy więcej”. Wpływy azjatyckie są subtelne: półki między oknami strzegą antyczne psy fu, które, w bagażu podręcznym, Christian przywiózł do Monachium z Hongkongu. Dwie białe kanapy zapewniają wygodne miejsca do wypoczynku.

2Pan-Dolce-Vita

Miłośnik sztuki kolekcjonuje nie tylko książki i albumy o sztuce, ale także katalogi domów aukcyjnych Christie i Sotheby.

3Pan-Dolce-Vita

Na ścianie naprzeciwko łóżka – słynne „Chair One” w kolorze czerwonym, projekt Konstantina Grcica; obok akt kobiecy: „Big Nude” oraz oprawione, czarno-białe fotografie Marilyn Monroe i Kennedych, autorstwa Helmuta Newtona. „Meble i dekoracyjne dodatki są jak dobry zegar lub dobry sweter, który ma trochę lat. Ponieważ meble towarzyszą nam zwykle przez długi czas, należy zwracać uwagę, by były doskonałej jakości – radzi Christian. Sam inwestuje w klasykę i pielęgnuje w sobie potrzebę, aby wszystko pasowało do wszystkiego.

4Pan-Dolce-Vita

Już od progu uderza świetlista tonacja mieszkania. Na końcu korytarza jest łazienka, po prawej stronie wejście do jadalni. We wnętrzu obowiązują kąty proste i proste formy. W minimalistycznym przedpokoju uwagę zwraca ławka do medytacji, wykonana z miedzi. Christian każdego ranka przez pół godziny oddaje się medytacji, twarzą do ściany.

Chińską bambusową etażerkę wypełniają książki kucharskie z całego świata, a także oprawione w ramki fotografie – osobiste pamiątki właściciela mieszkania.

5Pan-Dolce-Vita

Klasyka klasyki współczesnego dizajnu: słynny stół „Tulip” Eero Saarinena z marmurowym blatem i białe „eamesy” tworzą doskonałą kompozycję. „Dobre krzesła są jak dobre buty” – mówi Christian. – Nie jestem fanem rzeczy jednorazowego użytku, przekonałem się, że dobre meble są jak małe inwestycje”.

Poszanowanie dla szczegółu – to też ważna cecha stylu właściciela mieszkania. Zwróćcie uwagę na srebrnegy ananasa, szlifowanego jak szkło Baccarat. Świece zapachowe ukryte w kolorowej porcelanie KPM Berlin. Storczyk w kryształowym pucharze. Kilka wcieleń luksusu.

6Pan-Dolce-Vita

„Na przyjęciach, zawsze zwracam uwagę na szkło i zastawę – mówi Mr. Pur. Jeśli oprawa stołu jest mało elegancka, najlepsze potrawy i napoje nie mają racji bytu. Smak wina czy szampana można docenić dopiero wtedy, gdy napoje podamy w dobrym szkle”.

7Pan-Dolce-Vita

„Gotować może każdy – twierdzi Christian – trzeba tylko chcieć”. W jego książce kucharskiej można znaleźć przepisy na smaczne potrawy, łatwe i proste w przygotowaniu. Na przykład pachnącą brukselkę z boczkiem albo wegańskie ciasto czekoladowe (przepis poniżej).

Dla potraw zamieszczonych w swojej pierwszej książce kucharskiej, Christian stworzył kolekcję mieszanek przyprawowych: „Mr Pur”. „Moja kuchnia to odpowiednie mieszanki przypraw” – mówi autor i otwiera puszki z przyprawami do ryb, kurczaka, jagnięciny, potraw wegetariańskich. Wszystkie przyprawy „Mr Pur” są wolne od sztucznych barwników i aromatów.

8Pan-Dolce-Vita

Ulubione miejsce gości Christiana? Oczywiście kuchnia! Tu jednoczy wszystkich wyspa, dobrze wyposażona w specjalistyczny sprzęt kuchenny. Właściciel gotuje dla siebie, dla przyjaciół, robi przyjęcia. „Gotowanie zawsze było jedną z moich pasji” – mówi. Cześć stołowej zastawy ukrywa w pięknej drewnianej szafce. Ona też robi wrażenie.

9Pan-Dolce-Vita

„Moja książka jest propozycją świadomego podejścia do życia, życia z entuzjazmem, ale na niższych obrotach, bez pośpiechu, przeżywania tego, co nas spotyka – wyjaśnia Christian. – Etap diety niskowęglowodanowej mam już za sobą. I bardzo się z tego cieszę. Stało się to dość niespodziewanie. Kiedyś zostałem zaproszony na uroczystą kolację w Rzymie, gdzie przydzielono mi miejsce naprzeciw Kate Winslet. Jednym z dań była oczywiście włoska pasta. Spojrzałem na talerz przed Kate i pomyślałem sobie: jeśli ona zje makaron, ja też go zjem… Kate zjadła, więc musiałem dotrzymać słowa i w ten sposób pożegnałem dietę niskowęglowodanową… ”
Oprócz dobrego jedzenia ważna jest dla niego atmosfera wokół stołu. „Kocham restauracje z pięknym widokiem – przyznaje Christian. – Obiad w restauracji na wzgórzu w Dubaju… albo takie miejsca jak At. Mosphere czy Alain Ducasse na wieży Eiffla… Tych wrażeń się nie zapomina…

10Pan-Dolce-Vita

Wegańskie ciasto czekoladowe
Składniki na 4–6 osoby

180 g mąki
220 g cukru
3 łyżki kakao w proszku
łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
6 łyżek oleju roślinnego
łyżeczka ekstraktu z wanilii
250 ml wody
Wykonanie: rozgrzej piekarnik do 175 ° C. Wymieszaj mąkę, kakao, proszek do pieczenia i sól. Następnie dodaj olej, ekstrakt wanilii, na końcu wlej 250 ml wody. Wymieszaj wszystko do uzyskania jednolitej masy i wlej do tortownicy. Piecz przez 40 minut.

 

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline