Rozświetlamy święta

Sięgamy wysoko: po wskazówki uznanych autorytetów w dziedzinie stylizacji. Swoje propozycje bożonarodzeniowych dekoracji przedstawia nam Delia Fischer, twórczyni Westwing, „naczelna” stylistyka portalu.

Zaczynamy od kwiatów. Najbardziej popularna czerwona gwiazda betlejemska w tym roku ustępuje miejsca białej. Dla mnie to idealny bukiet na czas adwentu i Bożego Narodzenia: białe kwiaty są bardziej eleganckie niż czerwone. Poza tym gwiazda betlejemska to roślina łatwa w pielęgnacji. Wkładam doniczkę do srebrnych osłonek, ustawiam je na parapetach w jadalni i na stole kuchennym. Dla nastroju domu ważne są nie tylko pokoje. Warto zadbać też o kuchnię czy inne pomieszczenia. W mojej kuchni zamieniłam letnie poduszki na zimowe: z filcu, flaneli w kratkę… Takie ciepłe materiały wprowadzają do domu przytulność i dają poczucie bezpieczeństwa. Mile widziane motywy zimowe.

1DELIA

Czerwień, chociaż popularna i ciepła optycznie, nie ma monopolu na Boże Narodzenie. Moje propozycje kolorystyczne na te święta to: srebro, biel i fiolet. Ta zasada dotyczy także stołu: taka tonacja jest klasyczna, ale i nowoczesna. Prezenty to ważna część świąt. Tak samo ważne jak zawartość jest również opakowanie. To ono sprawia, że prezent jest wyjątkowy i zapada w pamięć. Opakowanie nie musi być drogie, tym bardziej, że najczęściej trafia potem do śmieci. Moja rada: wystarczy kupić zwykły szary papier pakowy i kolorowe wstążki. Ja konsekwentnie trzymam się wybranej tonacji, więc wybrałam niebieskie tasiemki, które zawiązałam na kokardki. To bardzo proste i bardzo eleganckie opakowanie. Dodatkowo można wpiąć pod wstążkę jakąś srebrną ozdobę, którą później powiesimy na choince. Bardzo praktycznym, bardzo pięknym i ekologicznym opakowaniem są także ściereczki, które potem można wykorzystać przy stole czy w kuchni.

2DELIA

Serwetki do stołu muszą mieć odpowiedni kolor. To również decyduje o randze przyjęcia, a także stylu. Przy uroczystej kolacji wigilijnej serwetki do stołu nie mogą być przypadkowe. Złóż je na przykład tak, aby przypominały pudełko prezentowe albo kopertę. Zaprasowuję gorącym żelazkiem, a potem związuję szerszą satynową wstążką. Ale to nie wszystko: do środka wkładam karteczkę z życzeniem, które pasuje do konkretnej osoby lub cytatem specjalnie do niej adresowanym. To naprawdę jest dla wszystkich miłe zaskoczenie i źródło ciekawych rozmów.

3DELIA

Bombki to nie tylko ozdoby na choinkę. Można umieścić je też na pięknej srebrnej tacy albo paterze i traktować jako główną ozdobę stołu.

4DELIA

Srebrzysto-biała tonacja wnętrza z niebieskimi akcentami jest propozycją spójną i bardzo elegancką. Chabrowe wstążki pięknie współgrają z niebieskimi wzorami na tapicerce foteli.

5DELIA

Żeby poiscencja na długo mogła cieszyć nasze oczy trzeba odpowiednio ją pielęgnować: ja podlewam kwiat letnią wodą, ale uważam, żeby ziemia nie była zbyt bardzo wilgotna, bo roślina tego nie lubi: sama potrafi magazynować wodę.

DELIA

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline