Spokój i harmonia

Anne-Claire swoją przygodę z aranżacją wnętrz rozpoczęła 9 lat temu. „Kupiłam laptopa i po prostu zaczęłam. Pierwszemu klientowi poleciła mnie moja mama”. Dziś projektantka prowadzi własną firmę Clairz Interior Design.

Jej miłość do projektowania wnętrz rozpoczęła się bardzo wcześnie. „Pochodzę z rodziny, w której wnętrza domów i mieszkań zawsze były bardzo ważne. Jako dziecko często jeździłam z moimi rodzicami na wakacje na południe Francji. Po drodze musieliśmy zatrzymywać się na każdym pchlim targu, jaki mijaliśmy. Moi rodzice w zwykłym przedmiocie potrafili dostrzec klejnot, który wymaga jedynie drobnej renowacji. Dzięki nim pokochałam piękne przedmioty”.

1

Autentyczność

„Każdy z moich klientów otrzymuje ode mnie niepowtarzalną stylizację – nie kopiuję pomysłów, staram się być autentyczna. Najważniejsza jest dla mnie rozmowa z mieszkańcami domu lub mieszkania. To przede wszystkim im projekt musi się podobać. Pytam o wszystko – czy pracują w domu, o jakiej porze kończą pracę, czy czytają książki, czy zapraszają znajomych na kolacje. Wszystkie te informacje są bardzo istotne i pomocne – pozwalają zaaranżować wnętrza, które spełnią oczekiwania domowników i w których będą się on doskonale czuli.

2a2b

 

Indywidualność

„Kocham prostotę. Nigdy nie zobaczysz mnie z czerwonymi lub żółtymi poduszkami – sięgam tylko po naturalne barwy. Szkło, drewno i stal to materiały, które najchętniej wykorzystuję. Mój styl można określić krótko jako urban chic”.

6

Blaricum

„Niedawno kupiłam dom w Blaricum. Amsterdam na zawsze pozostanie w moim sercu, ale staje się dla mnie coraz mniejszy. W Blaricum mogę osiągnąć znacznie więcej”.

„Szukałam domu, pomagał mi w tym agent nieruchomości i natknęliśmy się na ten klejnot – dom z dala od ruchliwych dróg, z pięknym ogrodem. Niestety ta piękna przestrzeń miała zaledwie 80 metrów kwadratowych …”.

4

„Po kilku miesiącach dom rozrósł się do 140 metrów kwadratowych oraz zyskał prosty i przytulny wystrój. Podczas przebudowy starałam się zachować jak najwięcej elementów oryginalnej konstrukcji, została ona jedynie wzmocniona nowoczesnymi akcentami. W efekcie stare, ceglane ściany uzupełniły wysokie, duże okna, które doświetlają cały dom”.
We domu widać zamiłowanie Anne-Claire do starych maszyn treningowych. W salonie funkcję oryginalnego stolika kawowego pełni stary kozioł gimnastyczny. Z kolei przy jednej szklanej ścianie właścicielka ustawiła wysłużoną ławkę z sali gimnastycznej.

Sztuka

„Dobrze zaprojektowane wnętrze emanuje spokojem i harmonią oraz wiele mówi o jego mieszkańcach. Cenne pamiątki i sentymentalne dodatki są nie tylko piękne – dzięki nim wnętrze zyskuje duszę. Dla jednych będzie to szkatułka po babci lub stare lustro, dla innych świeca, której zapach przywołuje miłe wspomnienia”.

3

„Dzieła sztuki są dla mnie ważnymi i bardzo osobistymi dodatkami. W moim domu wisi obraz Maureen Bachaus, dzieło Antoniego Tàpiesa, które otrzymałam w prezencie od znajomego właściciela galerii oraz wizerunek stalowego dzbanka Klaasa Gubbelsa.”
„Swoją kolekcję chciałabym powiększyć o choć jedną abstrakcję Zhuanga Hong Yi. Jednak obawiam się, że w domu nie ma już miejsca na kolejny obraz. Aby mieć pewność, że moja córka Charly również pokocha doskonałą sztukę, w jej pokoju zawiesiłam dzieło Klaasa Gubbelsa”.

Projekty

„Czasami kusi mnie, aby spróbować czegoś więcej. Ostatnio miałam sposobność do niewielkiego eksperymentu w pięknym domu w Delft. Nie każdy właściciel jest skory do przekraczania granic, ale śmiałe rozwiązania często mogą dać naprawdę zaskakujący rezultat. Jednak najlepsze projekty powstają wtedy, kiedy między mną a klientem rodzi się przyjacielska nić porozumienia. Większość ludzi przychodzi do mnie, ponieważ podoba im się mój styl. W przeciwnym razie radzę im, by wybrali innego projektanta”.

5

Clairz Interior Design

„Wcześniej prowadziłam sklep w Amsterdamie, który, niestety, upadł ze względu na mały ruch. Nowa jego lokalizacja to Abcoude – przestrzeń stwarza więcej możliwości. Pracujemy nad coraz większą liczbą projektów, również tych zagranicznych i dopiero teraz mamy odpowiednie warunki do twórczej pracy. Wraz z Nadine – moją prawą ręką – dokładamy wszelkich starań, by każdy projekt był naszym małym sukcesem!”.
Anne-Claire w dalszej perspektywie planuje założyć własny hotel. To pomysł, który zajmuje wysoką pozycję na jej liście życzeń. Życzymy powodzenia!

8

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline