Styl europejski, czyli pozdrowienia z Moskwy

Jeśli chodzi o meble, dekoracje, tekstylia i ergonomiczną organizację przestrzeni, styl europejski czerpie z różnych źródeł. Pragniesz dowiedzieć się, czym się charakteryzuje? Westwing zaprasza do obejrzenia moskiewskiego mieszkania zaaranżowanego przez parę rosyjskich projektantów, Giviego i Nadię Ananiewów, gdzie niepodzielnie króluje styl europejski.

westwing-styl-europejski

Vera Totski, właścicielka tego przepięknego moskiewskiego mieszkania, przywitała nas u siebie w towarzystwie projektantów Giviego i Nadii Ananiewów.

westwing-styl-europejski

„Przeglądałam magazyny i szperałam w Internecie w poszukiwaniu projektanta wnętrz, który zrozumiałby mój styl i moje oczekiwania. Styl Nadii i Giviego był nieco inny od mojego, ale czułam, że się dogadamy – wyjaśnia Vera. Ich projekty są pełne życia, oryginalne i subtelnie piękne”.

westwing-styl-europejski

“Kiedy dowiedzieliśmy się, że Verze zależy na mieszkaniu w stylu europejskim, bardzo się ucieszyliśmy – komentuje Nadia. Po czym poznamy styl europejski? To mieszanka różnych wpływów z obowiązkowym dodatkiem mebli charakterystycznych dla lat czterdziestych aż po siedemdziesiąte”.

westwing-styl-europejski

Jedyny problem stanowiły wielokątne pomieszczenia w mieszkaniu. „W przypadku nowoczesnych budynków często zdarza się, że projektanci poświęcają więcej uwagi fasadzie zapominając o funkcjonalności wnętrz – mówi Nadia. W tym mieszkaniu musieliśmy radzić sobie z dziwnymi kątami”.

westwing-styl-europejski

Projektanci podzielili 160-metrowe mieszkanie na dwie strefy – prywatną i publiczną. Już od wejścia możemy podążać różnymi ścieżkami. Z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią rozpościera się jeden z najpiękniejszych, panoramicznych widoków na Moskwę. Narożny pokój stał się sypialnią. Ponieważ są tam aż cztery okna, zasłony ciągnące się od ściany do ściany pomagają zatuszować dziwny kąt.

westwing-styl-europejski

„Prywatna część mieszkania jest wyciszona, więc nawet wtedy, gdy przyjmuję gości, moje dzieci mogą spać spokojnie” – cieszy się Vera.

westwing-styl-europejski-kuchnia

Część wypoczynkową oddziela od kuchni mebel zaprojektowany przez Giviego. Od strony salonu wygląda jak szafka z półkami, a od kuchni – jak szafka kuchenna.

westwing-styl-europejski-komoda

Vera cały czas uczestniczyła w urządzaniu mieszkania, wybierała dekoracje i sprzęty. „Lubimy, kiedy klient nie stoi z boku – wyjaśnia Nadia. Z nami może odkrywać nowe style i trendy”.

westwing-styl-europejski-choinka

„Styl europejski” to pojemny termin. „Nasi klienci to zwykle młodzi, nowocześni ludzie otwarci na niecodzienne propozycje – mówi projektantka. W tym apartamencie połączyliśmy meble z lat czterdziestych i pięćdziesiątych z tymi bardziej nowoczesnymi”.

westwing-styl-europejski

Wrażenie stylu retro potęgują miodowe podłogi kojarzące się z mieszkaniami dziadków, wyjątkowe ościeżnice i tekstylia vintage, takie jak żakard i tweed.

Vera uwielbia swoje mieszkanie i nie zamierza niczego zmieniać. „Najbardziej cieszy mnie to – mówi – że czas mija, a wystrój apartamentu jest ciągle na czasie”.

westwing-styl-europejski-vera

Dla Very urządzanie mieszkania było tak inspirujące, że sama postanowiła zostać projektantką.

Zdjęcia: Pauline Kholodov

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline