Północ na Południu

Dom Susanne Hesslenberg to Północ na Południu i dowód na to, że scandi nie jest chłodne, tylko po prostu… cool.

westwing-susanne-hesslenberg-wizyta-salon
Ciepły kolor szarobrązowy i ciemnoturkusowe akcenty sprawiają, że salon jest bardzo przytulny.

Choć Monachium oddalone jest o 800 kilometrów od najbardziej wysuniętego na południe miejsca Skandynawii, to i tak w mieszkaniu Susanne Hesslenberg możemy poczuć się jak w Szwecji. Susanne, menedżerka Westwing do spraw mediów społecznych, zamieniła 170-metrowy apartament w kamienicy w przytulną, skandynawską oazę dla siebie i całej swojej rodziny.

westwing-susanne-hesslenberg-wizyta-dziecko
Susanne z pięcioletnim synem, Maxem Philipem.

„Nasz dom jest jak słynna katedra w Kolonii“ – śmieje się pochodząca z Nadrenii Sussanne – „Kiedy jedna część jest wreszcie gotowa, musimy znowu zająć się drugą. I tak w kółko”. Dlatego jej mąż, Bjorn, wprowadził zasadę like or love.  Kiedy w głowie Susanne rodzi się nowy projekt, Bjorn pyta: „kochasz czy lubisz”? Tylko te pomysły, które są owocem prawdziwej wnętrzarskiej miłości, zostaną wprowadzone w życie, niezależnie od tego, czy chodzi o nowy kolor ścian, czy nowy mebel. Kolejnym placem budowy będzie pokój syna Susanne, Maxa Philipa. Pięciolatek zacznie wkrótce chodzić do szkoły, dlatego wystrój utrzymanego w szarościach pokoju, w którym stoi jego łóżko, lampy-słoniki Eamsów, komoda Componibili 2 firmy Kartell i ukochane tipi, nieco się zmieni.

westwing-susanne-hesslenberg-pokoj-dziecka
W pokoju dziecięcym dominuje greige, czyli mieszanka beżu u szarości, która wpływa uspakajająco na małego Indianina.
westwing-susanne-hesslenberg-wizyta-symetria

Szarości w wielu odsłonach, tak często kojarzone ze stylem skandynawskim, są obecne także w pozostałych pomieszczeniach. Stylowy antracyt został w mieszkaniu Susanne uzupełniony akcentami w kolorach różu, ciemnego turkusu i miedzi. „Uwielbiam różne barwy, zwłaszcza ich odważne połączenia. Nie tylko farby, ale również tapety pomagają stworzyć delikatniejszą odmianę scandi” – mówi gospodyni. Rzeczywiście, urodę tapet w stylu skandynawskim możemy podziwiać w każdym z czterech, połączonych dwuskrzydłowymi drzwiami pokojów.

westwing-susanne-hesslenberg-wizyta-jadalnia
Ściany w jadalni zostały pomalowane na kolor palisandru, żeby zerwać z rygorem monochromatyzmu.

W jednym z nich zdecydowanie królują nietuzinkowe grafiki i ciekawe poduszki piętrzące się na białej sofie. „Mój mąż jest wielkim fanem Przygód Tintina. Odkryłam w sieci plakaty z Tintinem w stylu retro, kupiłam je i oprawiłam”.

westwing-susanne-hesslenberg-kolaż

W jadalni, ma ścianie w kolorze palisandru, wisi także portret Jacka Nicholsona. Jack, z typową sobie swadą, może podziwiać białe i czarne krzesła Eamesów, krzesło-tulipan Eero Saarinena i bydlęcą skórę zdobiącą podłogę pod nimi. To harmonijne połączenie wydaje się mu podobać. Ściana w salonie także przypadłaby mu do gustu: litery i pompony, dwa poroża, miękka linia poduszek na kanapie i drabina służąca jako regał na książki wpływają na relaksującą atmosferę tego domu.

Westwing-susanne-hesslenberg-wizyta
Harmonijna sypialnia to zasługa symetrii.

Podobny efekt możemy zaobserwować w sypialni: tutaj mocne kontrasty, jak połączenie ciemnego turkusu i żółcienia, łagodzi umiejętna aranżacja. Niebieskie ściany, połyskujące poduszki w jodełkę, czerń i biel grafik, lampy w kolorze miedzi oraz nieco barokowe, czarujące lampy stołowe firmy Kartell tworzą niepowtarzalny nordycki styl. Nic nie wskazuje na to, że mieszkanie Susanne Hesslenberg i Skandynawię dzieli 800 kilometrów. Jak widać, bez urlopu, stania w korkach, wciąż powtarzającego się pytania „jak długo jeszcze” można znaleźć się w samym sercu szwedzkiego królestwa!

Zdjęcia: Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline