Szczęście na czterech łapach

Po generalnym remoncie domu, rozpoczętym w 2011 roku, Simone i Thorsten Schröderowie zamieszkali ze swoimi czterema psami. Ich dom w Hesji przypomina styl amerykańskich domów w Hamptons czy Nowej Anglii, domów młodej amerykańskiej klasy wyższej.

1 szczęście na 4 łapach

Nowa Anglia w tonacji czarno-białej. Simone i Thorsten tworzą niezastąpiony duet, zarówno w pracy jak i na co dzień. Ich praca polega na poszukiwaniu “rodzin zastępczych” dla zwierząt porzuconych przez właścicieli oraz monitorowaniu opieki nad czworonogami. Żeby znaleźć dla psów prawdziwe domy, trzeba poznać styl życia potencjalnych opiekunów. Dzięki temu, mogą zapewnić psiakom nowe, lepsze miejsce na ziemi.
Jak przystało na miłośników czworonogów Simone i Thorsten mają własną gromadkę pupili: pudla Lasse, labradora Lehmanna, mieszańca Lotte’a z Grecji i pudla Louisa. Dwa psy białe i dwa czarne idealnie komponują się z wnętrzem, tak jakby były jedną z inspiracji do jego aranżacji.
“Inspiracji dla urządzania domu dostarczyły mi domy moich przyjaciół z całego świata, ale najbardziej odpowiada mi styl domu Jackie Kennedy, styl Hamptons – przyznaje Simone. Nie tylko dlatego, że pierwsza dama Ameryki przez całe życie miała psy, które były mieszkańcami Białego Domu, ale też dlatego, że taka spokojna tonacja to klasyka”.

2-_MG_3364

Simone zderzyła we wnętrzu odcienie naturalne oraz akcenty czarno-białe, które dynamizują przestrzeń. Taka harmonijna kompozycja to świetne tło dla plam koloru, np. elementów o barwie gołębiej lub wodnego błękitu. Te zestawienia odświeżają aranżację.

3_MG_3351_FINAL

“Mieszkamy w domu moich rodziców. Jego historia sięga lat 60. ubiegłego wieku – mówi Simone. Wtedy dom podzielony był na dwa apartamenty. My postanowiliśmy je połączyć”
W mieszkaniu, gdzie żyją zwierzęta szczególnie ważne są praktyczne rozwiązania i praktyczne materiały. Świetnie sprawdza się tapicerka z alkantary lub skóry, bo jest dość odporna na zniszczenia i można ją łatwo czyścić. Praktyczny jest także welur: z takiego materiału łatwo można usunąć ślady łap czy sierść”.
Wnętrza w stylu Nowej Anglii lubią wszelkie ślady światowego życia…

4psy

Dwa rzędy czarno-białych fotografii, rozmieszczonych symetrycznie nad kredensem w kolorze budyniu. Taka kompozycja mocno cechuje przestrzeń rytmicznie, wprowadzając optyczny ład. Psie statuetki są kolejnym dowodem miłości właścicieli domu do zwierząt.

5 _MG_3378

Zupełnie jak z planu filmowego: “Lepiej późno niż później”: otwarta, przestronna kuchnia z wygodną wyspą to rozwiązanie charakterystyczne dla wnętrz nadmorskich rezydencji Nowej Anglii. Ciepły klimat kuchnia zawdzięcza płytkom w piaskowym, plażowym kolorze.

6

Gabinet wspomnień: niektóre wnętrza utrzymały swój charakter, Simone poddała je tylko drobnej reinterpretacji. “Ten gabinet to dawny bar ojca – mówi właścielka domu. Kiedy ojciec wracał do domu wieczorem, szedł do barku, wypijał małe martini i słuchał Sinatry” – wspomina Simone. Dlatego pokój został jedynie odświeżony, a honorowe miejsce zajmuje w nim zdjęcie ojca…

7

Charakterystyczną cechą stylu Hamptons jest też biała boazeria. Na białym tle bardzo wyraziście rysują się czarne stopnie schodów, które tworzą rysunek przypominający klawiaturę fortepianu. Miejsce pod stopniami można wykorzystać na “przechowalnię”…

8

Prostota, elegancja i styl. Pokój dzienny połączony z jadalnią stanowi gigantyczną otwartą przestrzeń, której sfery wyznaczają elementy małej architektury: kubik o kakaowej barwie, podest… Przestrzenna biblioteka zajmuje całą szerokość ściany i jest dodatkowym źródłem ciepłego światła, którego natężenie można regulować… Wielkie okna pozwalają “wejść” ogrodowi do wnętrza…

9

Zasady stylu Nowej Anglii obowiązują także na piętrze, gdzie znajduje się pokój telewizyjny. Simone pozostaje wierna ulubionym klimatom: kolorystyce, szerokim, wygodnym sofom, gigantycznym lampom. Wspólna dla całego domu jest też podłoga z jasnego dębu.

10

Oto jeszcze jeden dowód na siłę działania bieli i czerni. Na tle białych, rozświetlonych ścian czarne plamy mebli działają ze wzmożoną mocą. Klasyczne połączenie zyskuje dodatkowy wyraz.

11

Dyskretna wnęka, łuk poddasza, widok na ogród… Ciepły klimat wnętrza jest też zasługą ciepłych optycznie pluszowych tkanin oraz skóry. W takim zakątku można się “zaszyć”, poczytać, porozmawiać, zajrzeć w korony drzew… Nic dziwnego, że domownicy uwielbiają tu przesiadywać.

12

I, jak widać, każdy ma swoje miejsce…

13

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline