Sztuka, moda i etniczne inspiracje w paryskim apartamencie

Paryska dzielnica Le Marais jest domem dla wielu niezwykłych osobowości – ludzi sztuki i sceny oraz inspirujących artystów. Mieszczą się w niej ich designerskie apartamenty z wnętrzami dopracowanymi w najmniejszym szczególe. Jedną z inspirujących postaci, które zamieszkują tę znaną część stolicy Francji jest Alpha Sidibe – kierownik studia legendarnej francuskiej marki Christian Louboutin. Niedawno mieliśmy okazję gościć w jego fascynującym mieszkaniu, wypełnionym po brzegi kolorami i przedmiotami z historią.

Eklektyczna mieszanka

Oprócz niezliczonej ilości mokasynów od Christiana Louboutina, w mieszkaniu Alphy znajduje się mieszanka interesujących przedmiotów: imponujący wybór albumów z dziedziny sztuki, mody, historii i muzyki, duża kolekcja designerskich perełek, takich jak świecące litery-lampy, a wszystko to otulone etnicznymi wzorami i ciepłym drewnem. Alpha traktuje aranżowanie swojego mieszkania jako swoistą rozrywkę i zabawę, nie zapominając jednocześnie o swojej miłości do wielkiej sztuki. Dlatego ściany jego domu zdobią oryginalne obrazy autorstwa takich artystów, jak Harding Meyer czy Dawid C. Borrower.

 

Już od progu w mieszkaniu uwagę zwraca namiętna mieszanka soczystych kolorów: brązów i czerwieni.

„Mój dom to eklektyczna mieszanka wpływów afrykańskich, zachodnich i inspiracji ze Stanów Zjednoczonych, które są moją fascynacją. Podróżując po świecie, staram się chłonąć jak najwięcej inspiracji, które potem przenoszę do swojego apartamentu.”

Alpha jest wielkim estetą. Każdy element jego mieszkania został starannie dobrany, tak aby łączył piękno z wygodą. Kreatywna praca i branża modowa, z którą jest związany, z pewnością wpływa na wystrój jego mieszkania. Sam jednak twierdzi, że to działa w dwie strony – on sam wypełnia wnętrze inspiracją, by potem czerpać z niej inspirację do zawodowych projektów. Czyż nie tak działa dom dopasowany idealnie do osobowości właściciela?

Tłumaczenie: Sandra Kamińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline