Trendy i Brazylia. Inspirujące mieszkanie dyrektor kreatywnej Alexandry Tobler

Wizyta w domu Alexandry Tobler, dyrektor kreatywnej Westwing Brazylia, to inspirująca podróż przez najnowsze wnętrzarskie trendy. Są tu kobaltowe ściany, porcelanowe talerze ścienne, sofa Chesterfield w odcieniu leśnej zieleni, akcenty miedzi i marmuru, gry fakturą i neonowe lampy, a wszystko to otulone ukochanym kolorem pokolenia millenialsów – pudrowym różem. Efekt? Spektakularny!

Alexandra opanowała niełatwą sztukę łączenia wielu różnych inspiracji w spójną i stylową całość. Jej przepis na sukces aranżacyjny? Gotowość do eksperymentów i otwartość na zmiany. „Nie bój się przenosić mody z wybiegów do swoich wnętrz. Dbaj o nie tak, jak dbasz o garderobę. Jeśli odświeżasz szafę na nowy sezon, wprowadź nowości także do swojego domu. Zmiana wystroju jest łatwiejsza i mniej kosztowna niż mogłoby się wydawać!”

Alexandra opisuje swój styl wnętrzarski jednym słowem – wolność. Nieustannym źródłem inspiracji jest dla niej pełna energii i kolorów kultura Brazylii. Z tarasu jej dwupoziomowego apartamentu rozpościera się imponujący widok na miasto Sao Paulo. Samo mieszkanie ma plan otwarty. Na pierwszym poziomie znajdują się kuchnia, jadalnia, strefa wypoczynkowa i niewielka bawialnia dla jej trzech córek. Na drugim piętrze ulokowany został aneks kuchenny, gabinet Alexandry oraz przestronny salon z wyjściem na taras. Poszczególne strefy przenikają się, tworząc otwarte wnętrze zachęcające domowników do wspólnego spędzania czasu.

Alexandra jest przekonana, że warto być buntownikiem – zwłaszcza w kwestii wystroju wnętrz. Na drugim piętrze jej apartamentu, jak w każdym innym mieszkaniu w budynku, pierwotnie znajdował się basen. Alexandra postanowiła go zlikwidować, a uzyskaną w ten sposób przestrzeń przearanżować na otwartą strefę dzienną z dostępem do tarasu. Ku niedowierzaniu sąsiadów, udało jej się osiągnąć cel. I to w naprawdę wielkim stylu!

Tłumaczenie: Kinga Ostapińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline