Wiedeński apartament pełen sztuki

“Warto wyrwać się z Wiednia raz na jakiś czas”, mówi z przekonaniem Nicole Adler. Nasza rozmówczyni robi to zawodowo. Dziennikarka modowa, urodzona w Wiedniu, jest redaktorką serii przewodników turystycznych „Tylko dla kobiet” –  prawdopodobnie najpiękniejszych wydawnictw tego typu na rynku. Dziś odwiedzamy Nicole w jej wiedeńskim domu z widokiem na Belweder.

W mieszkaniu Nicole wszystko – poza jej ukochanym kotem Johnnym – podlega zasadzie redukcji. Przykład? „Nigdy nie eksponuję wszystkich obrazów naraz. Regularnie wymieniam je w galerii ściennej”. Połączenie klasyków, takich jak fotel le Corbusiera, ze sztuką lokalnych artystów tworzy perfekcyjną całość.

Nicole uwielbia przestronność i metraż swojego domu. Jego sercem jest ogromny pokój, który służy jako salon i domowe biuro. „Często organizujemy przyjęcia i koktajle – nie ma nic bardziej nudnego niż sztywny obiad przy stole – i potrzebujemy do tego sporej przestrzeni”, wyjaśnia Nicole. „Rezerwuję DJa, latem otwieramy wszystkie okna, a reszta domowników musi zaakceptować fakt, że będziemy tańczyć i świętować aż do wschodu słońca”.

Apartament Nicole jest dowodem na to, że mniej rzeczywiście znaczy więcej, a starannie wyselekcjonowane meble świecą pełniejszym blaskiem, gdy wyeksponowane są na oszczędnym tle. Poza tym, im więcej pustej przestrzeni, tym więcej miejsca do tańca!

Nicole Adler publikuje przewodniki turystyczne w serii “Tylko dla kobiet” (wydawnictwa Brandstätter), która obejmuje Wiedeń, Hamburg, Berlin i Monachium. Dziennikarka modowa i pisarka, współpracowała z wieloma magazynami i czasopismami. Mieszka w Wiedniu, kocha Paryż, a aktualnie pracuje nad nowym wydaniem przewodnika „Tylko dla kobiet”, poświęconemu Zurychowi.

Zdjęcia i materiały wideo: Westwing

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline