Z wizytą u Charlotte w Amsterdamie

Utalentowana stylistka Charlotte uwielbia szaleć na Instagramie i Pintereście, zmieniać od czasu do czasu aranżację swojego domu i wybierać dodatki w duchu natury. Westwing odwiedziło Charlotte w jej pięknym domu w Amsterdamie. Rozejrzyj się z nami!

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-1

Od kiedy Charlotte van Heyningen Nanninga rozpoczęła pracę jako stylistka w Dols&Co (firmie zajmującej się projektowaniem i urządzaniem wnętrz oraz sprzedażą mebli i artykułów dekoracyjnych) w Amsterdamie, zmienił się jej gust. „Dojrzałam i zaczęłam doceniać styl nowoczesny”. Charlotte uwielbia otaczać się naturalnymi elementami wyposażenia wnętrz. „Podobają mi się pomieszczenia, w których dominują kolory ziemi. Ważne, żeby znalazło się w nich także miejsce dla palm w doniczkach, które uwielbiam”.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-2

Charlotte często czerpie inspiracje z natury i to nie tylko podczas urządzania wnętrz. Chętnie wybiera ubrania w zwierzęce wzory.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-3

W swojej pracy stylistka zgłębia dziedzinę dotyczącą tekstyliów, sposobu ich łączenia oraz projektowania. Nowo nabytą wiedzę często wykorzystuje w dekorowaniu wnętrz, na przykład projektowaniu pięknych zasłon.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-4

Jakiś czas temu Charlotte chciała przeprowadzić u siebie generalny remont. Potem jednak zrezygnowała z tego planu. „Czasem lepiej pozostać wiernym oryginalnemu stylowi domu. Moje wnętrza emanują energią w stylu boho. Każda próba wprowadzenia zmian nieco na siłę może źle się skończyć”. Zamiast planowanej przebudowy, Charlotte zdecydowała się podkreślić styl domu dodając kolorowe akcenty.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-5

Wnętrza Charlotte nieustannie się zmieniają. „Nie umiem usiedzieć w miejscu i ciągle chcę coś modyfikować. Muszę się kontrolować, bo kiedy poniesie mnie wena, potrafię kompletnie przearanżować pokój w zaledwie kilka godzin”.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-6

Ulubione miejsce? Sypialnia! „Kocham swoje łóżko i światło słoneczne, które wypełnia to pomieszczenie za dnia”. Pozostałe pokoje także cieszą oczy gospodyni. “Każdy spełnia inną funkcję. Kuchnia służy jako miejsce spotkań z przyjaciółmi., za to salon to moja duma – lubię tu odpoczywać w otoczeniu wybranych przeze mnie dodatków”.

westwing-wizyta-charlotte-van-heyningen-7

Charlotte dobrze wie, jakich błędów stylizacyjnych nie należy popełniać. „Ważne, by pozostać wiernym sobie i swojemu stylowi, nie podążać ślepo za modą”. Charlotte podkreśla także, że baza aranżacji powinna być stonowana, a potem można uzupełniać ją wyrazistymi dodatkami i meblami. „Dzięki temu wnętrze będzie ponadczasowe i zawsze gotowe na drobne zmiany”.

westwing-charlotte-w-domu

Rada na koniec? „Inwestujcie w ładne przedmioty. Są zwykle nieco droższe, ale będziecie się nimi dłużej cieszyć”.

Zdjęcia: Cindy Damen Photography

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline