Z wizytą u projektantki wnętrz Emmy Wallmén

Pełnia równowagi – tak można określić po krótce dom projektantki wnętrz Emmy Wallmén w Sztokholmie. Emma uwielbia projektowanie wnętrz i pracę przy sesjach zdjęciowych do magazynów wnętrzarskich. Nic dziwnego, że urządzając własny dom dała popis swoich umiejętności.

westwing-collage-sztokholm-emma-4

 Najbardziej lubię połączenie delikatnych kolorów z czarnymi dodatkami i naturalnymi materiałami.

 

Emma mieszka w niezwykle popularnej wśród kreatywnych ludzi dzielnicy Södermalm. W tej części Sztokholmu można znaleźć wiele galerii sztuki i stylowych restauracji. Dom Emmy znajduje się przy kilometrowej, żółtej ulicy. Ulica zawdzięcza swoją nazwę Kukmakare (w języku szwedzkim – ceramika) swojej barwnej historii. W XVII wieku znajdowały się tutaj liczne manufaktury i sklepy z ceramiką.

westwing-collage-sztokholm-emma-4

Elegancki budynek, w którym mieszka Emma, został zbudowany w 1884 roku i przez wiele lat służył pielęgniarkom, które pracowały w pobliskim szpitalu.  W budynku znajduje się kilka mieszkań typu studio i jeden dwupokojowy apartament.  Do mieszkania Emmy prowadzą stylowe, kręcone schody.

westwing-emma-wizyta

Ściany salonu Emmy pomalowane są na różowo. „Zawsze miałam słabość do różu. Próbowałam wypróbować różne jego odcienie, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do szarej podłogi, naturalnych materiałów i mojego ukochanego dywanu”.

westwing-collage-emma-sztokholm
westwing-emma-collage-2
westwing-sztokholm-emma-wizyta

„Zależało mi na tym, by w moim domu panowała spokojna, harmonijna atmosfera. Stąd właśnie mnogość organicznych motywów! Moje mieszkanie zachęca do snucia marzeń, spotkań  z przyjaciółmi i rodziną. Uwielbiam przesiadywać na łóżku, które stoi na środku pokoju. Widać stąd drzewo, które rośnie na podwórzu”– zachwyca się Emma. Studio Emmy ma zaledwie 23 metry kwadratowe, ale wydaje się o wiele większe. Stare okna dzielące przestrzeń pozwalają światłu przenikać nawet w najdalsze kąty i sprawiają, że mieszkanie sprawia wrażenie bardziej przestronnego.

westwing-emma-wizyta-sztokholm

Emma co roku odwiedza pchle targi w Danii, gdzie wyszukuje niepowtarzalne przedmioty. „Na jednej ze ścian można podziwiać dzieła studentów z uniwersytetu Konstfack, prace mojej koleżanki Anny Malberg i plakaty wyszukane w kopenhaskim sklepie Stilleben”. Ceramiczne beżowe i czarne miski stojące na stole w połączeniu z nietypowymi przedmiotami, jak na przykład gipsowa główka dziecka, sprawiają, że wnętrze jest bardzo interesujące.

westwing-emma-1

Niski, kwadratowy stolik stojący przy łóżku także stanowi wyjątkowe znalezisko. Emma zobaczyła go w sklepie Bodil Vintage. „To mój ulubiony mebel! Zawsze leżą na nim najnowsze magazyny wnętrzarskie i książki. Lubię mieć wszystko pod ręką!”

westwing-emma-collage-1

Zdjęcia: Anna Malmberg

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline